„Mikołaj na strzelnicy”

ZKS „Gwardia” Zielona Góra była organizatorem Ogólnopolskiego, Strzeleckiego Turnieju Mikołajkowego dla młodzików. Do Zielonej Góry przyjechali zawodnicy z ośmiu klubów strzeleckich, z Wielkopolski i Dolnego Śląska. W zawodach wystartowało około 70 zawodników, którzy rywalizowali w strzelaniu z karabinu i pistoletu pneumatycznego. Odbyły się dwa turnieje, pierwszy w sobotę i drugi w niedzielę. Po strzelaniach sobotnich najlepszych 30 karabiniarzy rozegrało finał o nagrody ufundowane przez sponsorów, a w strzelaniach pistoletowych do finału kwalifikowało się 15 najlepszych dziewcząt i 15 chłopców.

Dzięki życzliwości przyjaciół i sponsorów stolik z nagrodami był bogaty, a dzięki temu motywacja zawodników była zadowalająca. Jednym ze sponsorów była nasza srebrna medalistka olimpijska Sylwia Bogacka.

W turniejach strzeleckich troje zawodników zwyciężyło w pierwszych i drugich zawodach. Jakub Kruk w strzelaniach karabinowych, Maja Jarosińska i Miłosz Wachowiak (Lesna Leszno) w strzelaniach pistoletowych. Poziom zawodów był zadowalający, a wielu zawodników poprawiało swoje rekordy życiowe.

W finale strzelań karabinowych miano niepokonanego utrzymał Jakub Kruk i mógł jako pierwszy wybierać nagrodę. Drugie miejsce zajął Patryk Reslerowski, trzecie Kacper Leszczewicz, wszyscy Gwardia Zielona Góra, najlepsza młodziczka Katarzyna Ingersleben z Grunwaldu Poznań uplasowała się na piątym miejscu.

W finale pistoletowym młodziczek całe podium zajęły Zielonogórzanki:

1. Maja Jarosińska
2. Zuzanna Horowska
3. Aleksandra Michalak

W rywalizacji młodzików niepokonany Miłosz Wachowiak musiał uznać wyższość Jakuba Rosy.
1. Jakub Rosa „Gwardia” Zielona Góra
2. Miłosz Wachowiak „Lesna” Leszno
3. Wojciech Wybranowski „Gwardia” Zielona Góra

Na koniec finału pistoletowego odbył się pojedynek zwycięzców finału i Jakub Rosa wygrał z Mają Jarosińską.