Grzegorz Długosz wystrzelał zwycięstwo!

Długosz Gwardia Zielona Góra
fotografia - Piotr Boniaszczuk 
Czołówka Polskich strzelców spotkała się we Wrocławiu, w kolejnych zawodach klasyfikacyjnych, w strzelaniu z broni pneumatycznej. W każdej konkurencji zawodnicy strzelali dwukrotnie. Pierwsze zawody kończyły strzelania finałowe, a w drugich zawodach rywalizację kończyły eliminacje. Zawodnicy „Gwardii” Zielona Góra pięciokrotnie stawali na podium.

Najlepszym z zielonogórskich strzelców był Grzegorz Długosz, który w eliminacjach pistoletu pneumatycznego seniorów musiał uznać wyższość najlepszego polskiego strzelca w tej konkurencji, Wojciecha Knapika z Zawiszy Bydgoszcz, ale Grzegorz uzyskał wartościowy wynik 575 punktów. W strzelaniu finałowym Grzegorz Długosz strzelał świetnie i wygrał rywalizację z wynikiem 200,4 punktu, a drugi Wojciech Knapik miał o 0,3 punktu mniej.Bardzo dobrze w pierwszym strzelaniu radzili sobie „Gwardziści” w pistolecie pneumatycznym juniorów. W eliminacjach zajęli drugie, trzecie i czwarte miejsce i finał skończyli na tych samych lokatach.

Patryk Sakowski elim. 2m. 563 finał 2 m. 197,8 pkt
Jakub Rabczuk elim. 3 m. 560 finał 3 m. 170,2 pkt
Maciej Korcz elim. 4 m. 558 finał 4 m. 150,5 pkt

Wyżej wymienieni zawodnicy w drugich zawodach strzelali nieco gorzej i zajęli:

3 miejsce Patryk Sakowski (560 pkt), 5 miejsce Jakub Rabczuk (557 pkt), 8 miejsce Maciej Korcz (554 pkt) i 10 miejsce Grzegorz Grabowski (553 pkt).

W strzelaniach karabinowych blisko zwycięstwa była Natalia Kochańska, która po zakończeniu finału miała identyczny wynik z Anetą Stankiewicz z Zawiszy Bydgoszcz. Strzał dogrywkowy zdecydował o zwycięstwie Bydgoszczanki i drugim miejscu Natalii Kochańskiej. Natalia w eliminacjach uzyskała ósmy wynik 405,2, a w finale 204,8. W drugim strzelaniu Kochańska zajęła czwarte miejsce z wynikiem 408,5 punktu.

Z pozostałych strzelców Gwardii na wyróżnienie zasłużyła Aleksandra Sobich, która w drugim strzelaniu, w pistolecie pneumatycznym juniorek była piąta (361 pkt). W tej samej konkurencji, ale w seniorkach Zielonogórzanki w drugim strzelaniu zajęły siódme (Karolina Bujakowska 372 pkt) i ósme miejsce (Krystyna Macur 371 pkt). W karabinie pneumatycznym juniorów drugie strzelanie na siódmym miejscu zakończył Adam Nowakowski (600,3 punktu).

W najbliższy weekend kolejne zawody klasyfikacyjne odbędą się w dalekim Białymstoku. Tam konkurencja będzie jeszcze mocniejsza, gdyż udział weźmie wielu zawodników z krajów zza wschodniej granicy, którzy wiedzą jak się strzela.

Opracował: Jerzy Zarzycki