Mistrzostwa Polski w kickboxingu LightContact i Pointfighting

kickboxing Zielona Góra zawody

W dniach 31 maja-02 czerwca 2024r. w m.Bałtów k. Ostrowca Świętokrzyskiego odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu LightContact i Pointfighting kadetów młodszych, kadetów starszych oraz dzieci. Na mistrzostwa zaliczane do ministerialnej rywalizacji dzieci i młodzieży zostało zgłoszonych ponad 600 zawodników i zawodniczek z 73 klubów z całej Polski.

Uczestniczyli w nich zawodnicy sekcji kickboxingu Zielonogórskiego Klubu Sportowego Gwardia. Najwyższe drugie miejsce, tytuł Wicemistrza Polski i srebrny medal wywalczył Wojciech Naruszewicz w formule LightContact, waga do 57kg. Pozostali gwardziści walczyli w najbardziej licznych wagach (po ok. 30 zawodników) w stoczyli po dwie walki w systemie pucharowym – przegrany odpada z rywalizacji. Zajęli dalsze miejsca jednak zdobyli doświadczenie udziału w zawodach tak wysokiej rangi.