16 medali strzelców Gwardii w Pucharze Polski!

Na strzelnicach Marynarki Wojennej w Ustce odbyła się III runda Pucharu Polski w strzelaniach karabinowych i pistoletowych. Do rywalizacji przystąpili seniorzy i juniorzy. Nad morze do Ustki przyjechało prawie 150 zawodników, w tym 13 zawodników Gwardii Zielona Góra. Strzelnice w Ustce są zlokalizowane w odległości 300 metrów od morza i są wrażliwe na podmuchy wiatru. W tym roku aura dopisała i warunki do strzelania były wręcz idealne.

pistolet Patryk Sakowski Zielona Góra

Łącznie strzelcy z Zielonej Góry wystrzelali 16 medali. Najwięcej krążków zdobył karabiniarz Tymoteusz Tkacz, który wywalczył 3 krążki w kategorii juniorów, 1 złoty i 2 srebrne. Również 3 medale zdobyła Barbara Macur, po jednym w każdym kolorze. Na najwyższym stopniu podium stawali jeszcze Rafał Ratajczak i Walery Maksimow. Oprócz dużej ilości medali cieszą wyniki sportowe wystrzelane do tarcz. Zawodnicy z Zielonej Góry wykorzystali doskonałe warunki atmosferyczne i poprawili 10 razy rekordy życiowe. Świetny wynik 586 punktów w pistolecie szybkostrzelnym seniorów wystrzelał Patryk Sakowski. Wynik ten jest o 1 punkt lepszy od rekordu życiowego. W strzelaniach karabinowych najbardziej wartościowy wynik 573 punkty uzyskał Walery Maksimow, co w porównaniu z bardzo dobrym finałem pozwoliło mu wygrać tę konkurencję.

Dla wszystkich startujących w Ustce zawodników zawody były ostatnim sprawdzianem formy przed Mistrzostwami Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbędą się we Wrocławiu, w dniach 26 – 30 czerwiec 2024.