Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego 2024.

Na strzelnicach „Zawiszy” Bydgoszcz odbyła się pierwsza eliminacja do startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, „Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego”. Do Bydgoszczy przyjechało ponad 300 juniorów młodszych, w tym 12strzelców z Zielonej Góry. Zawodnicy Gwardii spisali się bardzo dobrze iwszyscyuzyskali kwalifikację do startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. .Na pucharze Prezesa PZSS prowadzona jest klasyfikacja zespołowa, oddzielnie dla juniorek młodszych i juniorów młodszych. Zawodnicy Gwardii Zielona Góra w klasyfikacji juniorów młodszych zajęli drugie miejsce, ulegając tylko strzelcom Zawiszy Bydgoszcz. W rywalizacji juniorek młodszych Zielonogórzanki uplasowały się na piątym miejscu.

pistolet karabin

Indywidualnie, najlepsze wynikiw ekipie zielonogórskiej uzyskałBartosz Ejsmont, który w pistolecie szybkostrzelnym wystrzelał srebrny medal, aw pistolecie dowolnym zajął 3 miejsce. W konkurencji pistolet sportowy brązowy medal zdobył Bruno Piotrowski, który wystrzelał 548 punktów i znacznie poprawił rekord życiowy. Zawodnicy z Zielonej Góry mieli za zadanie plasować się w pierwszej dziesiątce, żeby uzyskać kwalifikację do startu w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z 12 Gwardzistów 11 plasowało się w pierwszej dziesiątce, a nie było to proste, gdyż w większości konkurencji startowało ponad 50 zawodników.

Za dwa tygodnie kolejna eliminacja do startu w finałach OOM, czyli Złota Krócica i Złoty Muszkiet na strzelnicach w Starachowicach. W Gwardii jest jeszcze 6 juniorów młodszych, którzy powalczą o awans do finałów OOM, które odbędą się w Bydgoszczy, w dniach 13 – 17 lipiec 2024.