Wyniki strzelań II Rundy Pucharu Polski w Bydgoszczy.

Na strzelnicach „Zawiszy” Bydgoszcz odbyła się II runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. W zawodach udział biorą najlepsi Polscy seniorzy i juniorzy. Gwardia Zielona Góra reprezentowana była przez 4 karabiniarzy i 14 pistoleciarzy. Nie wystartowało kilku kluczowych zawodników Klubu. Część zdawała egzaminy maturalne, a najlepsi przygotowywali się do Mistrzostw Europy.

Z obecnych na zawodach najlepiej spisał się Patryk Sakowski, który zdobył złoty medal w pistolecie szybkostrzelnym seniorów z wynikiem 565 punktów, a w finale zaliczył 26 trafień. Drugi złoty medal dla Zielonej Góry wystrzelał Walery Maksimow w konkurencji karabin dowolny 3x20 strzałów. W eliminacjach uzyskał 571 punktów, a w finale 448,6 punktu. W tej samej konkurencji w juniorkach srebro wystrzelała Dominika Skarupska, uzyskując w eliminacjach 575 punktów, a w finale 448,7 punktu. Dominika wspólnie z Arturem Rau wywalczyli brązowy medal w karabinie pneumatycznym MIX.

I miejsce Walery Maximow sekcja strzelecka Gwardia Zielona Góra
strzelectwo zielona góra
D. Skarupska Gwardia Zielona Góra

W strzelaniach pistoletowych Stanisław Nowosadko zajął 3 miejsce w pistolecie sportowym 30+30 z wynikiem 560 punktów. Pistoleciarze z Zielonej Góry wielokrotnie uczestniczyli w strzelaniach finałowych, ale poza Sakowskim i Nowosadką zajmowali miejsca za podium. Czwarte miejsca zajmowali Wiktoria Simińska i Stanisław Nowosadko, piąte miejsce wystrzelał duet Maja Jarosińska i Jakub Rosa. Start w Bydgoszczy był bardzo ważny dla juniorów i młodzieżowców, gdyż we wrześniu na strzelnicach Zawiszy odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów. Z kolei seniorzy przygotowują się do Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbędą się we Wrocławiu, w dniach 25 – 30 czerwiec.


Opracował: Jerzy Zarzycki