Strzelcy Gwardii Zielona Góra najlepsi w Polsce!

Na strzelnicach Zawiszy Bydgoszcz odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników z 45 klubów, w tym 14 zawodników z Zielonej Góry. Zawody odbywały się na świetnie przygotowanych do zawodów strzelnicach, a faworytami do końcowego zwycięstwa byli strzelcy „Zawiszy” Bydgoszcz. Gwardziści przystąpili do zawodów mocno zmobilizowani i walczyli ambitnie o medale i miejsca tuż za podium. Wyniki tej rywalizacji okazały się fantastyczne, gdyż w klasyfikacji Klubów Zielonogórzanie zajęli 1 miejsce, zdobywając 215 punktów, a faworyzowani strzelcy z Bydgoszczy tylko 198. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z „Kalibra” Białystok (163 pkt). W klasyfikacji województw strzelcy z województwa lubuskiego również zakończyli zawody na pierwszym miejscu (215 pkt), wyprzedzając zawodników z województwa Kujawsko – Pomorskiego (198 pkt). W zawodach wystartowali strzelcy z 16 województw.

Na sukces Zielonogórzan największy wpływ miała dobra i bardzo dobra postawa wszystkich 14 zawodników. Aż 11 z nich zajmowało miejsca w pierwszej dziesiątce. Aż 11 z nich zdobyło medal Mistrzostw Polski. Łącznie Gwardziści wystrzelali 13 medali, z tego 8 indywidualnych krążków i 5 drużynowych medali.

Największy sukces sportowy zanotował duet Barbara Macur i Piotr Bujewicz, którzy w olimpijskiej konkurencji pistolet pneumatyczny MIX zdobyli złoty medal, pokonując w meczu o ten krążek duet z ŚTS Tychy w stosunku 16 : 8. Barbara Macur to wychowanka trenera Jerzego Zarzyckiego, a PiotrBujewicz od początku kariery sportowej trenuje pod nadzorem trenera Jerzego Wolnika. W konkurencji karabinowej MIX duet Lubuski Dominika Skarupska i ValeryMaximov, trenowany przez trener Ewę Matuszkiewicz w pojedynku o złoto uległ duetowi z Białegostoku, zdobywając srebrny medal. Do tego sukcesu Dominika dołożyła jeszcze 2 brązowe medale, w karabinie pneumatycznym i w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc.

ZOBACZ RELACJĘ FILMOWĄ - PRZEJŚCIE NA YOUTUBE

Bardzo dużą niespodziankę w strzelaniach pistoletowych sprawił Jakub Cydzik, wychowanek trenera Jerzego Zarzyckiego, który w pistolecie pneumatycznym wystrzelał srebrny medal. Kolejny swój medal, tym razem brązowy zdobyła Barbara Macur w pistolecie pneumatycznym. Kolejny wychowanek trenera Jerzego Zarzyckiego Stanisław Nowosadko sięgnął po brązowy medal w pistolecie sportowym, a wychowanek trenera Jerzego Wolnika Kamil Fabisiak, również wystrzelał brązowy medal w pistolecie dowolnym.

W rywalizacji drużynowej pistoleciarze zdobyli 2 złote medale, pistoleciarki 2 srebrne medale, a karabiniarze 1 medal srebrny. Trenerzy, zawodnicy i działacze Gwardii są usatysfakcjonowani osiągniętymi wynikami i gratulacje należą się całemu Klubowi.