menu

LICENCJA ZAWODNICZA PZSS

W dniu 24.08.2022 (środa), biura ZKS Gwardia będą czynne do godziny 13.00.

wtorek, 19 września 2023

Zawody Winobraniowe 16.09.2023r.

16 września 2023 mieliśmy przyjemność przeprowadzenia Winobraniowego Turnieju Strzeleckiego dla zawodników grupy powszechnej - strzeleckiej. Zawody odbyły się na obiektach Zielonogórskiego Klubu Sportowego „Gwardia” przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze. Gwardziści nie mieli łatwo, albowiem w zawodach licznie wzięli udział doskonali strzelcy z KS Amator Wrocław, Colt Łódź. W rywalizację włączyli się także zawodowi żołnierze z 152 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Krosna Odrzańskiego. Cel zawodów to zdrowa, sportowa rywalizacja i sprawdzian umiejętności strzeleckich w warunkach podwyższonego stresu. Z uwagi na dobrą frekwencję wywalczenie miejsc na podium było sporym wyzwaniem. Najlepszymi w poszczególnych konkurencjach byli:

Mirosław Jagoda (ZKS Gwardia) pistolet centralnego zapłonu 20” wynikiem 79 pkt.
Marcin Chruściński (ZKS Gwardia) pistolet centralnego zapłonu wynikiem 3’ wynikiem 98 pkt.
Magdalena Wolnik-Wodecka (ZKS Gwardia) w pistolecie sportowym jednorącz wynikiem 86 pkt.
Szymon Słoma (Gilza Pleszew) w pistolecie sportowym oburącz wynikiem 91 pkt.
Daniel Kawalec (ZKS Gwardia) w karabinie sportowym z „wolnej ręki” wynikiem 99 pkt
Adrian Dąbrowski (ZKS Gwardia) w karabinie sportowym z oparciem wynikiem 99 pkt.
Przemysław Pilz (Parasol Wschowa) strzelba gładkolufowa 1’ wynikiem 45 pkt.
Andrzej Jakubas (Parasol Wschowa) strzelba gładkolufowa 3’ wynikiem 47 pkt.
Marcin Chruściński (ZKS Gwardia) w rewolwerze centralnego zapłonu wynikiem 99 pkt.

Wydarzenie nie tylko wspiera integrację lokalnych społeczności, ale także doskonali umiejętności o charakterze proobronnym. W pielęgnowaniu powyższych idei nie jesteśmy osamotnieni - są one wspólnym mianownikiem dla wielu krajowych instytucji. W przeprowadzeniu tych zawodów, mogliśmy liczyć na wsparcie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, która była sponsorem wydarzenia, oraz Wojsk Obrony Terytorialnej w Krośnie Odrzańskim, które udzieliły wsparcia organizacyjnego. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelką za udzieloną pomoc.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom, kibicom, dziękujemy za liczne przybycie, wspaniałą atmosferę i zapraszamy 11 listopada br. na Turniej z okazji naszego Święta Narodowego - Dnia Niepodległości.

zawody_strzeleckie_zielona_góra
Gwardia_strzelectwo