Zawody Winobraniowe 16.09.2023r.

16 września 2023 mieliśmy przyjemność przeprowadzenia Winobraniowego Turnieju Strzeleckiego dla zawodników grupy powszechnej - strzeleckiej. Zawody odbyły się na obiektach Zielonogórskiego Klubu Sportowego „Gwardia” przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze. Gwardziści nie mieli łatwo, albowiem w zawodach licznie wzięli udział doskonali strzelcy z KS Amator Wrocław, Colt Łódź. W rywalizację włączyli się także zawodowi żołnierze z 152 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Krosna Odrzańskiego. Cel zawodów to zdrowa, sportowa rywalizacja i sprawdzian umiejętności strzeleckich w warunkach podwyższonego stresu. Z uwagi na dobrą frekwencję wywalczenie miejsc na podium było sporym wyzwaniem. Najlepszymi w poszczególnych konkurencjach byli:

Mirosław Jagoda (ZKS Gwardia) pistolet centralnego zapłonu 20” wynikiem 79 pkt.
Marcin Chruściński (ZKS Gwardia) pistolet centralnego zapłonu wynikiem 3’ wynikiem 98 pkt.
Magdalena Wolnik-Wodecka (ZKS Gwardia) w pistolecie sportowym jednorącz wynikiem 86 pkt.
Szymon Słoma (Gilza Pleszew) w pistolecie sportowym oburącz wynikiem 91 pkt.
Daniel Kawalec (ZKS Gwardia) w karabinie sportowym z „wolnej ręki” wynikiem 99 pkt
Adrian Dąbrowski (ZKS Gwardia) w karabinie sportowym z oparciem wynikiem 99 pkt.
Przemysław Pilz (Parasol Wschowa) strzelba gładkolufowa 1’ wynikiem 45 pkt.
Andrzej Jakubas (Parasol Wschowa) strzelba gładkolufowa 3’ wynikiem 47 pkt.
Marcin Chruściński (ZKS Gwardia) w rewolwerze centralnego zapłonu wynikiem 99 pkt.

Wydarzenie nie tylko wspiera integrację lokalnych społeczności, ale także doskonali umiejętności o charakterze proobronnym. W pielęgnowaniu powyższych idei nie jesteśmy osamotnieni - są one wspólnym mianownikiem dla wielu krajowych instytucji. W przeprowadzeniu tych zawodów, mogliśmy liczyć na wsparcie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, która była sponsorem wydarzenia, oraz Wojsk Obrony Terytorialnej w Krośnie Odrzańskim, które udzieliły wsparcia organizacyjnego. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelką za udzieloną pomoc.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom, kibicom, dziękujemy za liczne przybycie, wspaniałą atmosferę i zapraszamy 11 listopada br. na Turniej z okazji naszego Święta Narodowego - Dnia Niepodległości.

zawody_strzeleckie_zielona_góra
Gwardia_strzelectwo