Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

W dalekich Starachowicach odbyła się pierwsza, ogólnopolska eliminacja do startu w finałach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do Starachowic przyjechało ponad 300 zawodników, w tym 13strzelców z Zielonej Góry. Zawodnicy Gwardii spisali się bardzo dobrze i prawie wszyscyuzyskali kwalifikację do startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jedynie debiutantka w ekipie Zofia Bandach o zdobycie kwalifikacji będzie się ubiegała na następnych eliminacjach .Na pucharze Prezesa PZSS prowadzona jest klasyfikacja zespołowa, oddzielnie dla juniorek młodszych i juniorów młodszych. Zawodnicy Gwardii Zielona Góra w klasyfikacji dziewcząt zajęli drugie miejsce, ulegając tylko strzelcom Zawiszy Bydgoszcz. W rywalizacji juniorów młodszych Zielonogórzanieuplasowali się na czwartym miejscu.


Indywidualnie, najlepszy wynik z ekipy zielonogórskiej wystrzelałaAmelia Błażejczak, która w karabinie sportowym, w trzech postawach zdobyła złoty medal i wynikiem 569 punktów poprawiła rekord życiowy. Trzecia w tej konkurencji byłaKornelia Pałasik. W konkurencjach pistoletowych najlepszym w ekipie zielonogórskiej był Bartosz Ejsmont, który wystrzelał srebrny medal w pistolecie szybkostrzelnym juniorów młodszych. W pozostałych dwóch konkurencjach zajmował 8 miejsce.

Za dwa tygodnie kolejna eliminacja do startu w finałach OOM, czyli Złota Krócica i Złoty Muszkiet na strzelnicach Tarnowa.

Najlepsze wyniki zawodników Gwardii Zielona Góra
Pistolet szybkostrzelny 2x30 juniorzy młodsi
2 m. Bartosz Ejsmont 532 pkt
14 m. Dorian Krzysztoń 478 pkt

pistolet pneumatyczny juniorki młodsze
6 m. Kornelia Łuszczek 446 pkt

Karabin sportowy 3x20 juniorki młodsze
1 m. Amelia Błażejczak 569 pkt
3 m. Kornelia Pałasik 561 pkt

Karabin sportowy 60 leżąc juniorki młodsze
4 m. Emilia Zielonko 604,7 pkt
7 m. Amelia Błażejczak 602,3 pkt
9 m. Kornelia Pałasik 601,2 pkt

Opracował: Jerzy Zarzycki