Złota Krócica i Złoty Muszkiet w Tarnowie.

W Tarnowie odbyły się ogólnopolskie zawody strzeleckie dla juniorów młodszych, odbywające się pod nazwą „Złota Krócica i Złoty Muszkiet”. Zawody są eliminacją do udziału w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, oraz Mistrzostwami Polski juniorów młodszych w konkurencjach, które nie odbywają się na finałach Olimpiady Młodzieży. Ta sytuacja powoduje, że udział w zawodach bierze duża ilość zawodników. W Tarnowie wystartowało ponad 250 zawodników, w tym 13 zawodników Gwardii Zielona Góra. Wszyscy zawodnicy z Zielonej Góry uzyskali minima potrzebne do awansu do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ponadto w klasyfikacji klubowej karabiniarze zajęli 2 miejsce, a pistoleciarze skończyli zawody na trzecim miejscu. W obu klasyfikacjach zwyciężyli zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz. W Mistrzostwach Polski juniorów młodszych zawodnicy z Zielonej Góry wystrzelali 3 medale: złoty, srebrny i brązowy. Mistrzynią Polski juniorek młodszych w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc została Kornelia Pałasik uzyskując 602,5 punktu. Amelia Błażejczak zajęła 4 miejsce z wynikiem 601,1 punktu. W konkurencji pistolet pneumatyczny MIX Wicemistrzostwo Polski wystrzelał duet Kornelia Łuszczek i Bartosz Ejsmont, a pozostałe dwa duety też spisały się świetnie, gdyż Martyna Grysiewicz i Dorian Krzysztoń zajęli 6 miejsce, a debiutantka Zofia Bandach i Bruno Piotrowski wywalczyli 8 miejsce. Medal brązowy dla Gwardii wystrzelał Bartosz Ejsmont w pistolecie dowolnym. Patryk Lutowski w tej konkurencji zajął 5 miejsce. Dobrze spisali się również pistoleciarze w konkurencji pistolet sportowy, gdyż cała czwórka zmieściła się w pierwszej dziesiątce. Najlepiej spisał się Dorian Krzysztoń, który zajął 6 miejsce. 8 miejsce wystrzelał Bruno Piotrowski, 9 Patryk Lutowski, a 10 pozycję zajął Bartosz Ejsmont. W konkurencji karabin pneumatyczny MIX duet Kornelia Pałasik i Denis Yudin zajęli 4 miejsce, a para Amelia Błażejczak i Bartosz Hyża uplasowali się na 5 miejscu. W zawodach o Złoty Muszkiet Amelia Błażejczak zajęła 1 miejsce w karabinie pneumatycznym z bardzo dobrym wynikiem 513,8 pkt. W rywalizacji o Złotą Krócicę Bartosz Ejsmont zajął 2 miejsce w pistolecie szybkostrzelnym, a Bruno Piotrowski był ósmy. Wyjazd do dalekiego Tarnowa był trudny, ale efekty sportowe były w pełni zadowalające trenerów i pokazały co trzeba zrobić, żeby na finałach OOM efekty były jeszcze lepsze. Opracował: Jerzy Zarzycki