Natalia Kochańska wystrzelała dwa złote medale we Wrocławiu.

Na strzelnicach Śląska Wrocław odbyły się ogólnopolskie zawody klasyfikacyjne w strzelaniu z karabinu i pistoletu pneumatycznego, w których wystartowało ponad 300 zawodników, w tym cała czołówka krajowa. Zielonogórską Gwardię na zawodach reprezentowali najlepsi seniorzy i juniorzy, w sumie 6 karabiniarzy i 7 pistoleciarzy, którzy łącznie 8 razy stawali na podium.

Zawody klasyfikacyjne składały się z dwóch startów w strzelaniu z karabinu i pistoletu pneumatycznego, w kategorii senior i junior. Pierwsze strzelanie to kwalifikacje, które wyłaniały najlepszych ośmiu zawodników, którzy w finale walczyli o najwyższe miejsca, a dwóch najlepszych po tej rozgrywce dodatkowo rywalizowało o zwycięstwo w zawodach. Drugi start to Memoriał Leopolda Kałuży, w którym ostateczne miejsca były ustalane po kwalifikacjach.

Niekwestionowaną liderką w ekipie zielonogórskiej była Natalia Kochańska, która zwyciężyła w obu startach indywidualnych w karabinie pneumatycznym seniorek, a ponadto zdobyła srebrny medal w karabinie pneumatycznym MIX, startując razem z Rafałem Łukaszykiem z Zawiszy Bydgoszcz. Wyniki uzyskane przez Natalię zwiastują powrót do bardzo wysokiej formy sportowej. Bardzo dobrą dyspozycję sportową pokazała Maja Jarosińska. Pierwszoroczna seniorka zdobyła trzy medale w strzelaniach pistoletowych. Najpierw w parze z Jakubem Rosą zwyciężyli w pistolecie pneumatycznym MIX, a następnie zajęła 2 miejsce w zawodach klasyfikacyjnych i 3 lokatę w Memoriale Leopolda Kałuży.

Wysoką formę potwierdził żołnierz V Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa Grzegorz Długosz, który w pistolecie pneumatycznym seniorów zajął 2 miejsce w Memoriale, strzelając swój najwyższy wynik w 2022 roku 578 punktów.

Miłą niespodziankę sprawił Hubert Kaczmarek, który w memoriale poprawił rekord życiowy w pistolecie pneumatycznym juniorów (564 pkt), co zapewniło zdobycie srebrnego medalu.

10 Tymoteusz Tkacz elim. 606,4 pkt

C. Pistolet pneumatyczny 60 strzałów seniorzy 7 Grzegorz Długosz elim. 571 pkt finał 143,5 pkt