Strzelcy Gwardii rozstrzelali całą Polskę.

Bardzo udana sportowo dla strzelców Gwardii Zielona Góra jest jesień tego roku. Po satysfakcjonujących startach seniorów i juniorów do boju ruszyli juniorzy młodsi Klubu. Na strzelnicy Floty Gdynia odbyła się 10, jubileuszowa edycja finałów Młodzieżowej Ligi Strzeleckiej. W miesiącu maju i czerwcu odbywały się eliminacje do udziału w finałach tej imprezy. Do finału zakwalifikowało się 8 najlepszych drużyn karabinowych i tyleż samo pistoletowych. Każda drużyna składa się z trzech zawodników do lat 17 i rywalizacja odbywa się w strzelaniu z broni pneumatycznej. Osiem drużyn jest podzielonych na dwie grupy, po cztery ekipy w każdej. Oddzielnie odbywa się rywalizacja w karabinie i pistolecie. W eliminacjach grupowych każdy walczy z każdym i zwycięscy grup rywalizują w finale o złoty medal, a drużyny z drugich miejsc rywalizują w małym finale o trzecie miejsce w Lidze Strzeleckiej. W każdym meczu zawodnicy wpisani do składu pod pozycją 1 rywalizują ze sobą, dwójki rywalizują ze sobą i to samo dotyczy zawodników wpisanych pod pozycją 3. Mecz składa się z czterech serii (seria to 10 strzałów) i po każdej 2 punkty dla drużyny zdobywa zawodnik, który uzyska lepszy wynik.


W przeszłości zawodnicy z Zielonej Góry wielokrotnie wygrywali te zawody, zarówno w karabinie, jak i pistolecie, ale to co zrobili w tym roku to powód do dumy i satysfakcji. Przez 3 dni zawodów strzelcy Gwardii dawali koncert, wygrywali z kolejnymi przeciwnikami jak chcieli i przez całe zawody nie było najmniejszych wątpliwości, kto odbierze złote medale i wspaniałe puchary, oraz nagrody rzeczowe.

Karabiniarze Gwardii w pierwszym meczu spotkali się z zawsze silnym „Śląskiem” Wrocław, ale pokonali go 20:4. Wszystkie serie wygrały Dominika Skarupska i Amelia Błażejczak. W drugim meczu, najtrudniejszym w zawodach karabiniarze wygrali z bardzo silnym zespołem Kalibru Białystok 14:10. W tym meczu niepokonana była Amelia Błażejczak. Trzeci mecz to absolutny spacerek. Pojedynek z Dragonem Chełm karabiniarze wygrali 23:1. W tym spotkaniu świetną Amelię Błażejczak zastąpiła Kornelia Pałasik i wygrała wszystkie serie, a jedyny punkt stracił ValeryMaximow.

Do meczu o złoty medal i zwycięstwo w Lidze trener Ewa Matuszkiewicz wystawiła najlepszą w drużynie Dominikę Skarupską, ValeryMaximova, oraz Amelię Błażejczak. W finale każdy zawodnik rywalizuje z przeciwnikiem 20 razy. Po każdym strzale za lepszetrafienie dostaje się 2 punkty. Przeciwnikami Zielonogórzan byli strzelcy Legii Warszawa, którzy nie stawiali dużego oporu i przegrali zdecydowanie 76:44 . Dominika Skarupska wygrała swój pojedynek 21:19, ValeryMaximov30:10, a Amelia Błażejczak 25:15.

Rywalizacja pistoleciarzy przebiegała podobnie, chociaż rozmiary zwycięstw były minimalnie mniejsze. Pierwszy pojedynek zielonogórzanie rozegrali z Dworem Grunwaldzkim Poznań i wygrali 14:10. Niepokonany w tym pojedynku był Stanisław Nowosadko. W drugim meczu pistoleciarze nie dali szans Kalibrowi Białystok, wygrywając 18:6. Znowu niepokonany był Stanisław Nowosadko. Trzeci mecz, decydujący o zwycięstwie w grupie Gwardziści wygrali z TKS Tychy 13:11 i zameldowali się w wielkim finale, w którym musieli rywalizować ze Śląskiem Wrocław. Ten pojedynek był dość łatwy i zielonogórzanie wygrali 69:51. Na pierwszym stanowisku Piotr Bujewicz osiągnął remis 20:20, na drugim Stanisław Nowosadko wygrał 28:12, a na trzecim Marcin Mikołajczak pokonał rywala 21:19. Zielonogórscy pistoleciarze cały turniej strzelali w trzyosobowym składzie. Wielkie gratulacje dla zawodników i trenerów, oraz najlepszego Prezesa Pana Jerzego Karweckiego.


Opracował: Jerzy Zarzycki