Wspaniałe zakończenie sezonu przez strzelców ZKS Gwardia – Natalia Kochańska wystrzelała Mistrzostwo Polski!!!

Najlepsi sportowcy w Zielonej Górze w strzelectwie
Na strzelnicach Śląska” Wrocław odbyła się ostatnia strzelecka impreza 2019 roku, Mistrzostwa Polski seniorów w olimpijskich konkurencjach pneumatycznych. W zawodach udział wzięło około 300 zawodników i o medale było niezmiernie ciężko. Zielonogórscy strzelcy z Gwardii Zielona Góra wywalczyli łącznie aż 6 medali, w tym 3 złote i byli zwycięzcą klasyfikacji medalowej.

Najlepiej z ekipy zielonogórskiej spisała się Natalia Kochańska, która zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w karabinie pneumatycznym Kobiet. Podopieczna trenera Damiana Komolki w eliminacjach uzyskała najlepszy wynik 627,8 punktu i swoją dominację potwierdziła w ośmioosobowym finale, w którym dopiero w ostatnich dwóch strzałach wyszła na prowadzenie przed utytułowaną koleżankę klubową, Wicemistrzynię Olimpijską Sylwię Bogacką. Złoty i srebrny medal dla Zielonej Góry w pierwszej konkurencji Mistrzostw to coś wspaniałego i motywuje innych zawodników do walki o medale.

Karabiniarki z Gwardii spisały się świetnie w rywalizacji drużynowej. Trójka muszkieterek z Zielonej Góry w składzie Natalia Kochańska, Sylwia Bogacka i Karolina Pawlak zdobyłazłoty medal w karabinie pneumatycznym kobiet, poprawiając Rekord Polski.

Po dziewczynach do rywalizacji w karabinie pneumatycznym przystąpili seniorzy. Gwardię reprezentowali wyłącznie juniorzy i pięknie spisał się Rafał Ratajczak, który z szóstym rezultatem (613,0 pkt) awansował do finału, w którym zajął 8 miejsce.

Ostatnia konkurencja karabinowa to karabin pneumatyczny MIX. Każdy Klub może zgłosić do zawodów maksymalnie trzy duety i tyle reprezentowało Zieloną Górę. Świetną formę znów zaprezentowała Natalia Kochańska i Rafał Ratajczak, którzy wystrzelali srebrny medal. Karolina Pawlak i Mikołaj Masłowski zajęli 10 miejsce, a Sylwia Bogacka i Marcin Wysocki uplasowali się na 15 miejscu.

Po zawodnikach broni długiej, do rywalizacji przystąpili pistoleciarze. W rywalizacji kobiet najlepsza Gwardzistka Krystyna Macur zakończyła eliminacje na 12 miejscu (560 pkt), a Maja Jarosińska zajęła 21 miejsce (552 pkt). Po nich do rywalizacji przystąpili seniorzy, a wystartowało ich aż 90, a do finału zakwalifikowało się tylko ośmiu, w tym gronie 4 w eliminacjach junior Jakub Rosa, który wynikiem 571 punktów poprawił rekord życiowy i najbardziej doświadczony Grzegorz Długosz, który uległ juniorowi o jeden punkt. Blisko finału byli Paweł Mały (15 miejsce 566 pkt) i Patryk Sakowski, żołnierz V Pułku Artylerii z Sulechowa (17 miejsce 565 pkt). Trójka reprezentantów Zielonej Góry Grzegorz Długosz, Paweł Mały i Patryk Sakowski zdobyła złoty medal w rywalizacji drużyn z wynikiem 1701 punktów. W finale rywalizacji pistoleciarzy ósme miejsce zajął najmniej doświadczony w tym gronie Jakub Rosa, a ostatni medal dla Zielonej Góry i Gwardii w 2019 roku zdobył Grzegorz Długosz i jest to medal srebrny, a pokonał go utytułowany zawodnik z Opola Wojciech Knapik.

Były to bardzo udane i szczęśliwe Mistrzostwa dla strzelców Gwardii, którzy na tych zawodach zdobyli 3 złote i 3 srebrne medale, a łącznie w 2019 roku wystrzelali na Mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych aż 35 medali indywidualnych i 7 drużynowych. Jest to najlepszy wynik w XXI wieku. 11 grudnia br. na strzelnicy pneumatycznej ZKS Gwardia przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze, odbędzie się Uroczyste Zakończenie bardzo udanego roku strzeleckiego 2019, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

Opracował: Jerzy Zarzycki