Sześć medali strzelców Gwardii Zielona Góra w Bydgoszczy

Na strzelnicach „Zawiszy” Bydgoszcz odbyła się II runda Pucharu Polski w strzelaniu z karabinu i pistoletu. W Pucharach Polski rywalizacja odbywa się w kategorii seniorów i juniorów. Zawody są eliminacją do startu w Mistrzostwach Polski i Finale Pucharu Polski. W składzie Gwardii na te zawody zabrakło Sylwii Bogackiej, która uczestniczy w Pucharze Świata w Monachium. Pod jej nieobecność brakowało dobrych wyników karabiniarzy, a najlepsze miejsce 12, zajęła Karolina Pawlak w karabinie 60 strzałów leżąc juniorek z wynikiem 598,9 punktu.

Z bardzo dobrej strony pokazali się pistoleciarze. W rywalizacji seniorów dwa srebrne medale zdobył Grzegorz Długosz. W pistolecie pneumatycznym Grzegorz w eliminacjach uzyskał 566 punktów i awansował do finału z trzeciego miejsca. W finale przesunął się na drugie miejsce, osiągając 236,8 punktu. W pistolecie dowolnym, jedynej konkurencji strzeleckiej, w której rywalizacja odbywa się na dystansie 50 metrów Grzegorz Długosz po eliminacjach zajmował 4 miejsce (539 pkt), ale w finale po emocjonującej rywalizacji zdobył srebrny medal z minimalną stratą do złota. Wynik Grzegorza to 221,6 punktu. W tej konkurencji Roman Kędra zajął 12 miejsce z wynikiem 523 punkty.

Cztery medale zdobyli pistoleciarze Gwardii w rywalizacji juniorów. Najbardziej emocjonująca była rywalizacja w pistolecie dowolnym juniorów. Do ośmioosobowego finału zakwalifikowali się Jakub Rabczuk z trzeciego miejsca (524 pkt) i Patryk Sakowski z czwartego (524 pkt). W finale najpierw odpadł Rabczuk i zajął 4 miejsce (180,4 pkt), a Sakowski walczył dalej i po zakończeniu finału okazało się, że zarówno Patryk jak i Oskar Miliwek z Zawiszy mają identyczny wynik 231,4 punktu i jest to nowy Rekord Polski juniorów. O zwycięstwie Miliwka przed Sakowskim zadecydował jeden strzał dogrywkowy. W pistolecie pneumatycznym juniorów do finału zakwalifikowali się Jakub Rabczuk (565 pkt) z pozycji trzeciej i Maciej Korcz (562 pkt rekord życiowy) z pozycji piątej. W finale trochę pechowo strzelał Rabczuk i zajął 5 miejsce (174,2 pkt), a świetnie radził sobie Maciej Korcz, zajął drugie miejsce (235,0 pkt) i przegrał z niepokonanym Miliwkiem z Zawiszy.

Jak zwykle nasi juniorzy świetnie spisali się w pistolecie szybkostrzelnym. Zielonogórscy kowboje w eliminacjach poprawiali rekordy życiowe i trzech z nich awansowało do finału. Adrian Filistowicz uzyskał 558 pkt, Dawid Sakowski 554 punkty i Robert Zgaiński 548 pkt. W finale Filistowicz był trzeci (15 trafień), Robert Zgaiński czwarty (10 trafień) i Dawid Sakowski piąty (5 trafień).

W konkurencji pistolet sportowy 30+30 juniorów, konkurencji nieolimpijskiej , a więc nie rozgrywa się w niej finału, świetnie strzelali Gwardziści, najlepszy z nich Patryk Sakowski osiągnął 570 punktów, zajął drugie miejsce i przegrał z Miliwkiem. Czwarte miejsce osiągnął Adrian Filistowicz (561 pkt), szóste Maciej Korcz (557 pkt) i siódmy był Robert Zgaiński (552 pkt).

Jedyna pistoleciarka Gwardii Krystyna Macur, znakomicie zaprezentowała się w pistolecie pneumatycznym seniorek. W eliminacjach wyrównała rekord życiowy (383 pkt) i z drugim wynikiem awansowała do finału, w którym była szósta (154,9 pkt). Również 6 miejsce zajęła Macur w finale pistoletu sportowego, uzyskując w nim 9 trafień.

Wyniki pistoleciarzy są świetne i czekamy na III rundę Pucharu Polski, która odbędzie się w Zielonej Górze, w dniach 02-04.06.2017. Do Zielonej Góry przyjedzie ponad 200 zawodników i szykuje się maraton strzelecki. Już dziś zapraszamy sympatyków strzelectwa na te zawody.

Opracował: Jerzy Zarzycki