Najmłodsi strzelcy „Gwardii” Zielona Góra startowali w Niemczech.

Już po raz 27 na strzelnicach Wittenbergii odbyły się Zawody Międzynarodowe, w których uczestniczyli najmłodsi pistoleciarze „Gwardii” Zielona Góra. Schitzengilde Wittenberge to zaprzyjaźniony Klub niemiecki, w którym strzelcy zielonogórscy po raz pierwszy byli w 1970 roku. Zawody rozgrywane na strzelnicach tego brandenburskiego miasta mają specyficzny charakter. Zawodnicy strzelali od 20 do 28 maja w specyficzny sposób. Przyjeżdżały do Wittenbergii poszczególne Kluby, ich zawodnicy strzelali wybrane konkurencje i wyjeżdżali do domu. Wyniki sportowe były zbierane, a ostateczna klasyfikacja powstała po zakończeniu zawodów w dniu 28 maja. Łącznie w zawodach wystartowało około 300 zawodników, głównie z klubów niemieckich.

PRZEJDŹ NA STRONĘ YOUTUBE

Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się zawodnicy „Gwardii” Zielona Góra. Startowali w kategorii młodzik i junior młodszy i 10 razy stawali na podium. Cieszy przede wszystkim duża ilość rekordów życiowych. Młodzi pistoleciarze z Zielonej Góry aż 12 razy poprawiali swoje życiowe osiągnięcia, a zwycięzcami w swoich konkurencjach zostali: Maja Jarosińska, Alicja Płuciennik, Paweł Poźniak i Jakub Rosa. Zawody w Wittenberdze miały przygotować juniorów młodszych do startu w eliminacjach do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i chyba cel został osiągnięty.

Wyniki zawodników Gwardii w Wittenberdze

A. Pistolet sportowy 30+30 juniorzy młodsi
1 Maja Jarosińska 549 pkt
4 Paweł Poźniak 507 pkt
5 Jakub Cydzik 506 pkt

B. Pistolet pneumatyczny 40 strz. juniorki młodsze
1. Alicja Płuciennik 357 pkt
2. Aleksandra Michalak 355 pkt
3. Maja Jarosińska 348 pkt

C. Pistolet pneumatyczny 40 strz. juniorzy młodsi
1. Jakub Rosa 354 pkt
2. Wojciech Wybranowski 350 pkt
3. Maciej Bekier 350 pkt
5 Kuba Niedziela 347 pkt
6 Mariusz Bartczak 346 pkt

D. Pistolet pneumatyczny 30 strz. młodzicy
1. Paweł Poźniak 175 pkt
2. Jakub Cydzik 171 pkt

E. Pistolet pneumatyczny 30 strz. młodziczki
3 Agata Płuciennik 161 pkt

Już w najbliższy weekend, w dniach 02-04 czerwca, na strzelnicach Gwardii Zielona Góra odbędzie się III runda Pucharu Polski, w której wystartują najlepsi Polscy seniorzy i juniorzy. Do Zielonej Góry przyjeżdża ponad 250 zawodników. Swoje występy zapowiedziała również Sylwia Bogacka, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie, oraz wszyscy najlepsi zawodnicy z Zielonej Góry.


Opracował: Jerzy Zarzycki