Strzelanie w Berlinie

W stolicy Niemiec Berlinie odbyły się tradycyjne zawody strzeleckie „Berlin 2017”. W zawodach wystartowała reprezentacja Polski, a w jej składzie pięcioro reprezentantów „Gwardii” Zielona Góra. Obsada zawodów była mocna, a strzelnica berlińska jest całkowicie zadaszona, a więc warunki atmosferyczne nie przeszkadzają strzelającym i wyniki w niektórych konkurencjach były na najwyższym poziomie. Dominowali zawodnicy niemieccy, ale reprezentanci Polski odnieśli dwa zwycięstwa. W pistolecie szybkostrzelnym juniorów Oskar Miliwek z Zawiszy Bydgoszcz strzelał rewelacyjnie i wygrał dwukrotnie tą konkurencję. W pierwszym strzelaniu osiągnął 580 punktów, poprawiając rekord życiowy, a w drugim strzelaniu poprawił ten rezultat o trzy punkty.


Z zawodników Gwardii Zielona Góra najlepiej spisał się Maciej Korcz. Tegoroczny maturzysta zdobył dwa medale, srebrny i brązowy, w pistolecie szybkostrzelnym juniorów, ulegając w obu strzelaniach Oskarowi Miliwkowi. Maciej w pierwszym strzelaniu uzyskał 549 punktów, a w drugim 543 punkty. Kolega klubowy Korcza, również tegoroczny maturzysta, Robert Zgaiński, bardziej był myślami przy maturze, niż przy strzelaniu i zajął 7 i 6 miejsce z wynikami 516 i 537 punktów. Zielonogórzanka Krystyna Macur w pistolecie pneumatycznym zajęła 11 miejsce z wynikiem 373 punkty.

W konkurencjach karabinowych wystartowała nasza najlepsza zawodniczka Pani Sylwia Bogacka i młoda seniorka Natalia Kochańska. Pani Sylwia zazwyczaj w Berlinie strzelała świetne wyniki. Tym razem zabrakło trochę szczęścia i formy do wskoczenia na podium. W karabinie pneumatycznym Bogacka zakwalifikowała się do finału z 5 pozycji, a finał ukończyła na 7 miejscu. Natomiast w swojej koronnej konkurencji karabinie sportowym 3x20 Pani Sylwia strzeliła niezły wynik 577 punktów. Natalia Kochańska najwyższą lokatę zajęła w karabinie pneumatycznym, a wynik 411,6 pkt pozwolił na zajęcie miejsca w finale.Opracował: Jerzy Zarzycki