Siedem medali strzelców „Gwardii”

Na strzelnicach „Śląska” Wrocław odbyła się I runda Pucharu Polski w strzelaniu z karabinu i pistoletu. W zawodach uczestniczyła cała czołówka krajowa seniorów i juniorów. Niestety w zawodach nie wystartowała Sylwia Bogacka, a powodem była kontuzja. Godnie w strzelaniach karabinowych kobiet zastąpiła ją młoda seniorka Natalia Kochańska, która wywalczyła dwa srebrne medale. W strzelaniu z karabinu sportowego w trzech postawach Natalia uzyskała trzeci wynik eliminacji 577 pkt, a w finale przesunęła się na drugie miejsce, kończąc rywalizację z wynikiem 454,7 pkt. W karabinie pneumatycznym Zielonogórzanka również zajmowała trzecią lokatę po eliminacjach 412,4 pkt i znów w finale przesunęła się na drugie miejsce. W obu konkurencjach Natalia Kochańska przegrała tylko z olimpijką z Rio, Agnieszką Nagay z Orła Łódź. W karabinie sportowym 60 leżąc Natalia Kochańska zajęła 7 miejsce z wynikiem 611,7 pkt.

Z pozostałych karabiniarzy na uwagę zasługuje 7 miejsce Karoliny Pawlak w karabinie sportowym 60 leżąc juniorek z wynikiem608,6 pkt, co jest nowym rekordem życiowym zawodniczki z Gubina, trenującej w Zielonej Górze. W strzelaniach pistoletowych z bardzo dobrej strony w rywalizacji seniorów zaprezentował się Grzegorz Długosz, zdobywając srebrny i brązowy medal. W pistolecie pneumatycznym Grzegorz zakwalifikował się z czwartym wynikiem (571 pkt) do finału, w którym przesunął się na drugą pozycję. W pistolecie dowolnym również był czwarty po eliminacjach (533 pkt) i w finale poprawił swoją pozycję, zdobywając brązowy medal z wynikiem 194,0 pkt. Do finału tej konkurencji zakwalifikował się również Paweł Mały (566 pkt), który finał zakończył na ósmym miejscu (111,6 pkt).

Blisko podium byli nasi seniorzy w pistolecie szybkostrzelnym. Ostatecznie Paweł Walania zajął 4 miejsce (14 trafień), a Robert Mąkowski był piąty (8 trafień).

Trzy medale zdobyli juniorzy. W pistolecie pneumatycznym srebrny medal wystrzelał Patryk Sakowski z wynikiem 232,8 pkt w finale, a Maciej Korcz był w finale ósmy (110,5 pkt). Pozostałe dwa medale zdobyli zielonogórscy juniorzy w kowbojskiej konkurencji pistolecie szybkostrzelnym. Świetnie w eliminacjach spisał się Robert Zgaiński, który wygrał je z nowym rekordem życiowym 558 punktów, a w finale uległ faworytowi Oskarowi Miliwkowi z Zawiszy Bydgoszcz i koledze klubowemu Adrianowi Filistowiczowi (19 trafień), a Robert miał 15 trafień. Na kolejnych miejscach też byli Gwardziści, czwarty Maciej Korcz miał w finale 12 trafień, a piąty Dawid Sakowski 6 trafień.

Na uwagę zasługuje jeszcze zakwalifikowanie się do finału Krystyny Macur, która w eliminacjach pistoletu pneumatycznego seniorek wystrzelała 375 punktów, a w finale zajęła 8 miejsce z wynikiem 105,5 pkt.

Opracował: Jerzy Zarzycki