Zwycięstwo Sylwii Bogackiej

We Wrocławiu z udziałem zawodników Kadry Narodowej odbyły się tradycyjne zawody strzeleckie o „Puchar Wiosny”. Gwardię Zielona Góra na tych zawodach reprezentowało czworo zawodników Klubu. Cieszy powrót do wysokiej formy srebrnej medalistki Igrzysk Olimpijskich Sylwii Bogackiej, która w swojej koronnej konkurencji, strzelaniu z karabinu sportowego, z trzech postaw uzyskała bardzo dobry wynik 581 punktów w eliminacjach i z trzecim wynikiem zakwalifikowała się do finału, który zdecydowanie wygrała, osiągając wynik 456,1 punktu. Młodsza koleżanka Sylwii, Natalia Kochańska również strzelała w tym finale i zajęła 4 miejsce (432,9 pkt), a do finału weszła z piątego miejsca (575 pkt).
W strzelaniach pistoletowych bardzo dobrze spisał się Grzegorz Długosz, który w konkurencji pistoletu pneumatycznego zdobył srebrny medal, kwalifikując się do finału z drugim rezultatem 571 pkt i w finale obronił tą pozycję, uzyskując 235,8 pkt. W swojej drugiej konkurencji, strzelaniu z pistoletu dowolnego Grzegorz w finale zajął 4 miejsce z wynikiem 141,6 pkt.

W strzelaniach pistoletowych kobiet Krystyna Macur zajęła 8 miejsce w pistolecie pneumatycznym, uzyskując 374 punkty w eliminacjach i 114,5 pkt w finale.

Zielonogórscy strzelcy już niedługo, w większym składzie wrócą do Wrocławia, gdyż tydzień po świętach odbędzie się tam I runda Pucharu Polski w strzelaniach karabinowych i pistoletowych.

Opracował: Jerzy Zarzycki