Strzeleckie sukcesy w Ustce.

Długi weekend majowy był dla strzelców zielonogórskiej „Gwardii” czasem spędzonym na zmaganiach w Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża w Ustce. W zawodach oprócz zawodników z Polski wystartowali również reprezentanci m.in. z Litwy, Łotwy, Szwecji, Białorusi i Rosji. Łącznie udział wzięło blisko 200 zawodników. Mimo dość niskich temperatur na strzelnicach otwartych po raz kolejny udowodnili, że świetnie sobie radzą nawet w takich warunkach. Warto zaznaczyć, że strzelnica w Ustce należy do jednych z bardziej wymagających w Polsce z racji jej usytuowania w sąsiedztwie morza oraz wiejącego wiatru . Tym bardziej, cieszą liczne udane występy naszych strzelców.


W kategorii juniorek młodszych w strzelaniu z broni długiej świetnie zaprezentowały się trzy nasze zawodniczki. W pierwszym dniu zawodów Anita Polewska wygrała konkurencję karabinu sportowego 3x20 ze swoim najwyższym w karierze wynikiem, 545 punktów. W drugim dniu klubowe koleżanki pozazdrościły sukcesu i wywalczyły dwa pierwsze miejsca w konkurencji karabinu pneumatycznego. Julita Bącler zdobyła złoty medal (404,9 pkt.) a Barbara Modrzyk srebrny, ulegając rówieśniczce zaledwie o 2,2 pkt. W konkurencji karabinu sportowego leżąc, Julita dorzuciła jeszcze srebrny krążek (585,9 pkt).

Wśród juniorów młodszych najwyższą lokatę zajął Mikołaj Masłowski, który w karabinie pneumatycznym uplasował się na miejscu drugim (393,4 pkt.), ulegając jedynie zawodnikowi z Litwy. Miejsca tuż za podium zdobyli pozostali nasi zawodnicy, Jakub Kruk był czwarty (390,2 pkt.), Marcin Wysocki piąty a Rafał Ratajczak szósty (oboje 389,4 pkt.). Brązowy medal w konkurencji karabinu sportowego 3x20 zdobył Marcin Wysocki (533pkt.).

Świetnie zaprezentowała się również nasza jedyna karabiniarka wśród juniorek, Karolina Pawlak. Nasza zawodniczka mieszkająca w Gubine, startując po raz pierwszy w finale karabinu pneumatycznego, zajęła wysokie trzecie miejsce. Awans do finału zanotował również Jacek Kurkowski wśród juniorów. W karabinie sportowym jak i pneumatycznym, kończył rywalizację kolejno na piątym i siódmym miejscu.

Bardzo owocne starty zanotowali również pistoleciarze, z pośród których najlepiej spisała się Maja Jarosińska. Zawodniczka wygrała w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 strzałów z wynikiem 548 punktów. W swojej koronnej specjalności, czyli pistolecie pneumatycznym wywalczyła trzecią lokatę (367 pkt.) Warto nadmienić, że Maja dopiero zaczyna swoje zmagania w kategorii juniorek młodszych tak jak kolega z klubu, Michał Mirończyk, który zwyciężył w pistolecie szybkostrzelnym (493pkt.) a w pistolecie sportowym zajął wysokie czwarte miejsce (522 pkt.)

Nasz duet juniorski czyli Patryk Sakowski i Jakub Rabczuk świetnie zaprezentowali się w swoich konkurencjach. Do finału w strzelaniu na dystansie dziesięciu metrów zameldowali się z wynikami kolejno, 563 i 556 punktów. Ostatecznie Patryk wywalczył drugą lokatę a Jakub czwartą. W pistolecie dowolnym 60 strzałów o miejscach również zadecydował finał, w którym to Jakub stanął na najniższym stopniu podium a Patryk zakończył rywalizację na miejscu szóstym. Srebrny i brązowy krążek zdobyli jeszcze Patryk Sakowski (557pkt.) i Adrian Filistowicz (555 pkt.) w pistolecie sportowym 30+30 strzałów.

Reprezentant kadry narodowej w kategorii seniorów Grzegorz Długosz zajął drugie miejsce w finale pistoletu pneumatycznego do którego wszedł z wynikiem 569 punktów. W pistolecie dowolnym uplasował się ostatecznie na pozycji szóstej, awansując w finale z miejsca ósmego. Drugi nasz senior Robert Mąkowski w ścisłym finale pistoletu szybkostrzelnego zajął piątą lokatę.

Dorobek medalowy naszych zawodników w powyższych zawodach rokuje wielkie nadzieje na sukcesy w kolejnych zawodach. Już niebawem juniorzy młodsi walczyć będą o kwalifikacje do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży a juniorzy i seniorzy w kolejnej rundzie Pucharu Polski.Opracował: Damian Komolka