III Runda Pucharu Polski w Ustce 02-05.06.2016 r.

12 medali strzelców Gwardii Zielona Góra
w Ustce.

Na strzelnicach Ustki rywalizowali strzelcy w III rundzie Pucharu Polski. Strzelnice w Ustce położone są 300 metrów od morza i są obiektami trudnymi, gdyż często wiatr rozdaje karty. Nie inaczej było tym razem. Pomimo pięknej słonecznej pogody, warunki do strzelania były trudne. Bardzo dobrze radzili sobie z nimi zawodnicy „Gwardii” Zielona Góra. Łącznie zawodnicy z Zielonej Góry zdobyli 12 medali, a więc tyle samo, co na II rundzie w Zielonej Górze. Dominatorami byli juniorzy w konkurencjach pistoletowych, którzy wystrzelali 10 medali na 12 możliwych do zdobycia. Zielonogórzanie w pistolecie sportowym juniorów zajęli aż pięć pierwszych miejsc, a w pistolecie szybkostrzelnym zajęli całe podium.

Tym razem najlepszym zawodnikiem „Gwardii” był Robert Zgaiński, który zdobył dwa złote medale. Zwycięstwa odnieśli również Patryk Sakowski w pistolecie pneumatycznym juniorów i Adam Nowakowski w karabinie dowolnym 3x40.

W strzelaniach karabinowych z dobrej strony pokazała się Monika Griese, zajmując trzecie miejsce w karabinie pneumatycznym seniorek (6 w eliminacjach 394,8i 3 w finale 179,0 pkt), oraz 5 miejsce w karabinie sportowym 60 leżąc (588,2 pkt). W karabinie seniorów Kamil Mazurkiewicz dwa razy był piąty (w karabinie pneumatycznym i karabinie dowolnym 3x40).

W strzelaniach pistoletowych kobiet blisko podium była Krystyna Macur, która zajęła 4 miejsce w pistolecie sportowym (eliminacje 558 pkt i finał 11 trafień) i 6 miejsce w pistolecie pneumatycznym (eliminacje 369 i finał 112,3 pkt).

W pistolecie seniorów Roman Kędra prezes Lubuskiego Związku Strzelectwa Sportowego wygrał eliminacje w pistolecie pneumatycznym (574 pkt), ale w finale zajął 5 miejsce (135,8 pkt). Tuż za nim był Grzegorz Długosz (571 w eliminacjach i 114,7 w finale). Z dobrej strony pokazał się Paweł Mały w pistolecie dowolnym zajmując 5 miejsce (538 w eliminacjach i 129,2 w finale).