Zawody Złoty Muszkiet, Złota Krócica w ZKS Gwardia.

Złoty Muszkiet Złota Krócica Zielona Góra

Strzelcy „Gwardii zdobyli „Złotą Krócicę”.

Na strzelnicach „Gwardii” odbyły się ogólnopolskie zawody strzeleckie o „Złotą Krócicę” i „Złoty Muszkiet”. Zawody mają 50-cio letnią tradycję i rywalizują w nich juniorzy i juniorki młodsze. Pistoleciarze walczą o Złotą Krócicę, a karabiniarze rywalizują o Złoty Muszkiet. Ponadto zawody są eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Niezawodni byli pistoleciarze „Gwardii” Zielona Góra, którzy już po raz czwarty z rzędu wywalczyli główne trofeum zawodów. Zielonogórzanie zwyciężyli z dużą przewagą nad kolejnymi klubami, pomimo nieobecności w składzie Jakuba Rabczuka, który startuje w Mistrzostwach Europy Juniorów. Gwardziści wystrzelali 71 punktów, a kolejne dwa kluby „Kaliber” Białystok i „Zawisza” Bydgoszcz zdobyły po 47 punktów. Indywidualnie najlepiej spisali się Marek Ujazdowski i Jakub Światły, którzy zdobyli po dwa medale.

W rywalizacji o „Złoty Muszkiet” Zielonogórzanie zajęli trzecie miejsce z dorobkiem 52 punktów. Indywidualnie najlepszym z karabiniarzy „Gwardii” był Mikołaj Masłowski, zdobywca brązowego medalu w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. Strzelcom „Gwardii” pozostała jeszcze jedna eliminacja, a już do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowali 9 karabiniarzy i 8 pistoleciarzy.