SIEDEM MEDALOWYCH MUNDURÓW Z GWARDII ZIELONA GÓRA


W dniach 10-12.06.2016r. w dalekim Sanoku odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. Do rywalizacji w formułach Poinfighting(PF), Kick-light (KL) i K-1 zgłosiło się prawie 150 zawodników i zawodniczek pracujących na co dzień w różnych formacjach mundurowych z całej Polski. Prawie wszyscy reprezentowali jednocześnie rodzime kluby zrzeszone w Polskim Związku Kickboxingu.Najliczniejszą ekipą było Biuro Ochrony Rządu, potem Gwardia Zielona Góra (różne służby) jako klub z tradycjami mundurowymi. Poza tym uczestniczyły takie formacje jak m.in.: Straż Ochrony Kolei, wojsko, policja, CBŚ, Straż Miejska, Straż Rybacka. Najlepszym zawodnikiem z Gwardii pomimo niezbyt korzystnego losowania okazał się strażak zawodowy Leszek Wojciechowski, który zdobył w formule Kick Light (KL) złoty medal w wadze do 79kg, natomiast w Pointfightingu (PF) w tej samej wadze zdobył srebro. Po dwa medale zdobyli również: Adrian Jabłoński (Narodowe Siły Rezerwowe) w wadze do 69kg – -KL srebro, PF brąz; Artur Wołoszyn (Straż Ochrony Kolei) waga do 89 kg KL brąz, PF również brąz.

Najlepszy junior Gwardii Zielona Góra z ostatnich kilku lat Dominik Szymczak (Wojskowa Akademia Techniczna) zdobył w pointfightingu (PF) srebrny medal (do 89kg). I tak tradycji stało się zadość mundurowi z klubu „mundurowego” Gwardia Zielona Góra przyozdobili swoje uniformy medalami Mistrzostw Polski. Jednym z kroków do osiągnięcia podobnych wyników jest udział w obozie szkoleniowo kondycyjnym który otwarty jest dla wszystkich chętnych.

Miejsca na obóz jeszcze są wystarczy skontaktować się z trenerami w dniach treningów do końca czerwca 2016r. (pn-czw. o godz.17.00; pt o godz.16.30)

Poza godzinami treningów zgłaszać się można pod nr telefonu tr. J. Biernackiego – 501 318 767. trener kickboxingu (II DAN) i boksu instruktor samoobrony mgr inż. Jarosław Biernacki