I Runda Pucharu Polski we Wrocławiu

Zwycięskie strzały Grzegorza Długosza.

We Wrocławiu (21-24.04.2016) odbyły się największe zawody, jakie rokrocznie inaugurują sezon strzelań kulowych w Polsce. Jest to I runda Pucharu Polski, na którą do Wrocławia zjechało około 400 zawodników. „Gwardia” Zielona Góra wysłała na te zawody 21 zawodników. Pod nieobecność Sylwii Bogackiej (próba przedolimpijska w Rio) zwycięstwo dla Zielonej Góry wywalczył Grzegorz Długosz, najlepszy w pistolecie pneumatycznym seniorów. Sukces tym cenniejszy, że to pierwszy rok startów Grzegorza w grupie seniorów. W strzelaniach pistoletowych zawodnicy „Gwardii” zdobyli 6 medali, wszystkie wychowanków duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki. W strzelaniach karabinowych najwyższe siódme miejsce zajął Kamil Mazurkiewicz, uzyskując w karabinie 3x40 wynik 1131 punktów, co jest nowym rekordem życiowym zawodnika.

W strzelaniach pistoletowych znakomicie strzelali juniorzy z Zielonej Góry, z których drugie i czwarte miejsce zajął Dawid Sakowski, drugie Robert Zgaiński i Grzegorz Grabowski, oraz dwa razy trzecie miejsce Maciej Korcz.

7 Klaudia Badzińska elim. 540 finał 7 trafień

Najbliższe zawody strzelców „Gwardii” to Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w Ustce, w trakcie weekendu majowego, a w dniach 13 – 15 maj „Gwardia” będzie organizatorem II rundy Pucharu Polski i spodziewamy się przyjazdu całej czołówki krajowej.

Opracował: Jerzy Zarzycki