Ogólnopolskie zawody dla juniorów młodszych i młodzików - Puchar Bydgoszczy.

Na strzelnicach „Zawiszy” Bydgoszcz odbyły się Ogólnopolskie zawody dla juniorów młodszych i młodzików. W zawodach udział wzięło 6 juniorów młodszych i 4 młodzików z „Gwardii” Zielona Góra. Dla wszystkich były to pierwsze w tym roku zawody w konkurencjach kulowych poza Zieloną Górą.

W juniorach młodszych najlepiej spisał się Bruno Piotrowski i Dawid Adamowicz, którzy zdobyli brązowe medale. Bruno zajął 3 miejsce w pistolecie szybkostrzelnym juniorów młodszych (wynik 499 pkt), a Dawid stanął na trzecim stopniu podium w duecie z Heleną Włazik z Zawiszy Bydgoszcz, w konkurencji PPN MIX. Wspomniany wyżej Dawid Adamowicz startował w trzech konkurencjach indywidualnych i w każdej z nich zajmował 7 miejsce. . W strzelaniach karabinowych najwyższe miejsce 6 w juniorach młodszych wystrzelał Jeremi Cieślak w karabinie pneumatycznym.

W strzelaniach młodzików najlepszym zawodnikiem „Gwardii” był absolutny debiutant Tymon Marcinkowski, który zajął 2 miejsce w pistolecie sportowym (wynik 521 pkt), 3 miejsce w pistolecie pneumatycznym (wynik 349 pkt) i 5 miejsce w pistolecie szybkostrzelnym (wynik 471 pkt). Dobrze spisały się też młodziczki w strzelaniach karabinowych. Bardziej doświadczona Julia Kaczmarek zdobyła srebrny medal w karabinie sportowym 3x20 (wynik 545 pkt), a 5 miejsce zajęła LauraAdamska w tej samej konkurencji (wynik 542 pkt).

10 Dorian Krzysztoń 11 m. ppn50 444 pkt

Start w Bydgoszczy okazał się bardzo dobrym sprawdzianem formy szczególnie dla juniorów młodszych, którzy na tych samych strzelnicach będą startować w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Opracował: Jerzy Zarzycki