Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie.

To już stało się tradycją, że na początku maja strzelcy Gwardii Zielona Góra udają się nad morze. Ustka była organizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Wybrzeża, w których oprócz strzelców z Polskich klubów wystartowali zawodnicy z Litwy. Litewscy strzelcy reprezentowali Troki i Wilno. Strzelnica w Ustce położona jest 300 metrów od morza i należy do najtrudniejszych obiektów w Polsce.

Cieszy fakt, że strzelcy z Zielonej Góry potrafili nawet poprawiać rekordy życiowe i aż 17 razy stawać na podium. Szkoleniowcy Gwardii wysłali do Ustki juniorów młodszych, jednego juniora (Piotr Bujewicz) i Romana Kędrę, który pełnił rolę trenera i zawodnika. W tym roku pogoda dopisała, gdyż na strzelnicach nie wiało i świeciło słońce. Zawody były rozgrywane w kategorii senior, junior i junior młodszy. Zielonogórzanie zaprezentowali się bardzo dobrze, a najwięcej medali, bo aż4 wystrzelał Bartosz Ejsmontw konkurencjach pistoletowych juniorów młodszych. Z kolei juniorka młodsza Aleksandra Szwarczyńska zdobyła 3 medale, ale 2 z nich to złote krążki.

7 Łukasz Szkudlarski 478,8 pkt

W olimpijskiej konkurencji strzeleckiej pistolet pneumatyczny MIX zwyciężył duet Aleksandra Szwarczyńska i Bartosz Ejsmont, a 3 miejsce zajęła kolejna para Gwardii Zofia Bandach i Patryk Lutowski.

Dla juniorów młodszych zawody w Ustce były formą przygotowania do kolejnych zawodów, które będą eliminacjami do startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Opracował: Jerzy Zarzycki