X Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelectwie.

zawody Gwardia Zielona Góra

W Rawiczu już po raz dziesiąty odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z karabinu i pistoletu pneumatycznego. Zawody odbyły się na pięknie przygotowanej strzelnicy pneumatycznej w hali sportowej I LO, na której zamontowano 40 stanowisk elektronicznych, a o uzyskiwanych wynikach sportowych informowały 4 wielkie telebimy. Zawodnicy w każdym momencie rywalizacji byli informowani o zajmowanej lokacie.W zawodach udział wzięło 58 karabiniarzy i aż 118 pistoleciarzy z 30 Klubów. Obsada zawodów była naprawdę mocna. Przyjechało wielu zawodników z czołówki krajowej. Tradycyjnie województwo Lubuskie reprezentowali zawodnicy Gwardii Zielona Góra, którzy w poprzednich edycjach zawodów radzili sobie świetnie. W zawodach udział wzięli również zawodnicy z Kadeta Gorzów, którzy próbują zbudować silną sekcję strzelecką.

Zawody przeprowadzono w ośmiu konkurencjach: senior, junior, junior młodszy i młodzik, bez podziału na dziewczęta i chłopców. Zielonogórzanie poprawiali rekordy życiowe i bardzo często stawali na podium. Wygrali sześć z ośmiu konkurencji. Karabiniarze wystrzelali 3 złote medale, a pistoleciarze też trzy razy stawali na najwyższym stopniu podium.Kobiety wygrały 3 konkurencje pistoletowe i 2 karabinowe, co jest pewnego rodzaju niespodzianką. W strzelaniach pistoletowych najwyższy wynik zawodów wystrzelała Gwardzistka Barbara Macur, która w juniorach zwyciężyła z rezultatem 381 punktów. Tylko 1 punkt mniej uzyskała zwyciężczyni rywalizacji w seniorach Maja Jarosińska. W strzelaniach karabinowych najwyższy wynik też wystrzelał Zielonogórzanin Walery Maksimow 613,0 punktów.

*Wybrane zdjęcia pochodzą od Klubu BOCK Rawicz

Po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyły się jeszcze widowiskowe finały, w których wystartowało 10 najlepszych karabiniarzy i pistoleciarzy, rywalizując o atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów. Rywalizację karabiniarzy zdominowali Gwardziści, którzy zajęli całe podium w kolejności: 1 Rafał Ratajczak, 2 Walery Maksimow i 3 Denys Yudin.

Finał pistoletowy wygrała Poznanianka Dominika Borsuk, która ograła Maję Jarosińską o 0,1 punktu. Na trzecim miejscu finał ukończyła Zielonogórzanka Nadia Marcinkowska. Zawody w Rawiczu pokazały, że zawodnicy Gwardii bardzo dobrze przepracowali zimę i będą w sezonie walczyli o najwyższe laury w swoich konkurencjach.