W dniu 24.08.2022 (środa), biura ZKS Gwardia będą czynne do godziny 13.00.

środa, 13 grudnia 2023

Grzegorz Długosz znowu niepokonany!

Grzegorz Długosz Gwardia

Na strzelnicach Śląska Wrocław odbyły się ostatnie zawody strzeleckie w 2023 roku. Najlepsi Polscy strzelcy wystartowali w Finale Pucharu Polski. W każdej konkurencji rywalizowało 12 najlepszych na podstawie wyników sportowych uzyskanych w trzech rundach Pucharu Polski, które odbywały się w kwietniu, maju i czerwcu. Strzelania odbywały się tylko w konkurencjach olimpijskich. Wśród najlepszych nie zabrakło reprezentantów Gwardii Zielona Góra. W karabinie zakwalifikowało się 5 zawodników, a w pistolecie wystartowało 7 strzelców Gwardii. Poziom zawodów był bardzo wysoki, gdyż autentycznie wystartowali wszyscy najlepsi Polscy strzelcy, a walczyli o zdobycie indywidualnego Pucharu Polski i o nominację do startów w reprezentacji Polski w styczniowych zawodach międzynarodowych.

Świetną formę w ostatnich miesiącach prezentuje żołnierz V Pułku Artylerii z Sulechowa starszy kapral Grzegorz Długosz, który w swojej koronnej konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów wygrał eliminacje z wynikiem 573 punkty i pozostał zwycięski po finale, w którym rywalizował z pozostałą siódemką strzelców. Strzelanie w finale wychowanek trenera JerzegoZarzyckiego Grzegorz Długosz rozpoczął od wygrania pierwszej serii 5 – cio strzałowej i do końca finału nie pozwolił się dogonić żadnemu przeciwnikowi. W tej konkurencji wystartowało jeszcze dwóch juniorów Gwardii, którzy nie awansowali do finału, zajmując po eliminacjach 9 Piotr Bujewicz (558 pkt) i 11 miejsceStanisław Nowosadko (553 pkt). Grzegorz Długosz wystartował jeszcze w pistolecie pneumatycznym MIX mając za partnerkę Agatą Nowak ze Świtu Starachowice. Para wygrała eliminacje i w meczu o złoty medal pokonali duet Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) i Marek Nowak (Iglica Warszawa) w stosunku 16;14. Piąte miejsce w miksie zajął Stanisław Nowosadko (partnerka Natalia Król Śląsk Wrocław), a 7 pozycję wystrzelała Maja Jarosińska (partner Jerzy Pietrzak Wawel Kraków).

Bardzo dobrą dyspozycję pokazał Patryk Sakowski, który w pistolecie szybkostrzelnym zajął 3 miejsce, zarówno w eliminacjach (566 pkt) jak i w finale (23 trafienia). W tej konkurencji do finału zakwalifikował się również Mariusz Bartczak-Gepart, który wystrzelał 6 miejsce (eliminacje 553 pkt, finał 11 trafień). Poza finałem na 11 miejscu zawody zakończył Stanisław Nowosadko z wynikiem 530 pkt. Do strzelań finałowych w obu konkurencjach olimpijskich zakwalifikowała się Maja Jarosińska i rywalizację w pistolecie sportowym zakończyła na 6 miejscu (elim. 550, finał 10 trafień), a w pistolecie pneumatycznym na 7 pozycji (elim. 568 pkt, finał 132,1). W pistolecie pneumatycznym Barbara Macur zajęła 10 miejsce z wynikiem 552 punkty.

W strzelaniach karabinowych najlepszą Gwardzistką okazała się Natalia Kochańska, która wystrzelała brązowy medal w konkurencji KPN MIX, mając za partnera Marka Ogórka ze Śląska Wrocław. W tej samej konkurencji na wysokim 6 miejscu uplasował się Rafał Ratajczak którego partnerką była Aneta Stankiewicz z Zawiszy Bydgoszcz. Bardzo blisko medalu była Natalia Kochańska w konkurencji karabin dowolny 3x20. W eliminacjach poprawiła rekord życiowy strzelając 592 punkty, a w finale zajęła 4 miejsce z rezultatem 438,3 pkt. Sylwia Bogacka również strzelała świetnie i zajęła 6 miejsce (elim. 582, finał 417,8 pkt).

Kolejne zawody odbędą się w styczniu 2024 roku.

Opracował: Jerzy Zarzycki