Grzegorz Długosz znowu niepokonany!

strzelectwo Zielona Góra

Na strzelnicach Śląska Wrocław odbyły się ostatnie zawody strzeleckie w 2023 roku. Najlepsi Polscy strzelcy wystartowali w Finale Pucharu Polski. W każdej konkurencji rywalizowało 12 najlepszych na podstawie wyników sportowych uzyskanych w trzech rundach Pucharu Polski, które odbywały się w kwietniu, maju i czerwcu. Strzelania odbywały się tylko w konkurencjach olimpijskich. Wśród najlepszych nie zabrakło reprezentantów Gwardii Zielona Góra. W karabinie zakwalifikowało się 5 zawodników, a w pistolecie wystartowało 7 strzelców Gwardii. Poziom zawodów był bardzo wysoki, gdyż autentycznie wystartowali wszyscy najlepsi Polscy strzelcy, a walczyli o zdobycie indywidualnego Pucharu Polski i o nominację do startów w reprezentacji Polski w styczniowych zawodach międzynarodowych.

Świetną formę w ostatnich miesiącach prezentuje żołnierz V Pułku Artylerii z Sulechowa starszy kapral Grzegorz Długosz, który w swojej koronnej konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów wygrał eliminacje z wynikiem 573 punkty i pozostał zwycięski po finale, w którym rywalizował z pozostałą siódemką strzelców. Strzelanie w finale wychowanek trenera JerzegoZarzyckiego Grzegorz Długosz rozpoczął od wygrania pierwszej serii 5 – cio strzałowej i do końca finału nie pozwolił się dogonić żadnemu przeciwnikowi. W tej konkurencji wystartowało jeszcze dwóch juniorów Gwardii, którzy nie awansowali do finału, zajmując po eliminacjach 9 Piotr Bujewicz (558 pkt) i 11 miejsceStanisław Nowosadko (553 pkt). Grzegorz Długosz wystartował jeszcze w pistolecie pneumatycznym MIX mając za partnerkę Agatą Nowak ze Świtu Starachowice. Para wygrała eliminacje i w meczu o złoty medal pokonali duet Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) i Marek Nowak (Iglica Warszawa) w stosunku 16;14. Piąte miejsce w miksie zajął Stanisław Nowosadko (partnerka Natalia Król Śląsk Wrocław), a 7 pozycję wystrzelała Maja Jarosińska (partner Jerzy Pietrzak Wawel Kraków).

Grzegorz Długosz Gwardia

Bardzo dobrą dyspozycję pokazał Patryk Sakowski, który w pistolecie szybkostrzelnym zajął 3 miejsce, zarówno w eliminacjach (566 pkt) jak i w finale (23 trafienia). W tej konkurencji do finału zakwalifikował się również Mariusz Bartczak-Gepart, który wystrzelał 6 miejsce (eliminacje 553 pkt, finał 11 trafień). Poza finałem na 11 miejscu zawody zakończył Stanisław Nowosadko z wynikiem 530 pkt. Do strzelań finałowych w obu konkurencjach olimpijskich zakwalifikowała się Maja Jarosińska i rywalizację w pistolecie sportowym zakończyła na 6 miejscu (elim. 550, finał 10 trafień), a w pistolecie pneumatycznym na 7 pozycji (elim. 568 pkt, finał 132,1). W pistolecie pneumatycznym Barbara Macur zajęła 10 miejsce z wynikiem 552 punkty.

W strzelaniach karabinowych najlepszą Gwardzistką okazała się Natalia Kochańska, która wystrzelała brązowy medal w konkurencji KPN MIX, mając za partnera Marka Ogórka ze Śląska Wrocław. W tej samej konkurencji na wysokim 6 miejscu uplasował się Rafał Ratajczak którego partnerką była Aneta Stankiewicz z Zawiszy Bydgoszcz. Bardzo blisko medalu była Natalia Kochańska w konkurencji karabin dowolny 3x20. W eliminacjach poprawiła rekord życiowy strzelając 592 punkty, a w finale zajęła 4 miejsce z rezultatem 438,3 pkt. Sylwia Bogacka również strzelała świetnie i zajęła 6 miejsce (elim. 582, finał 417,8 pkt).

Kolejne zawody odbędą się w styczniu 2024 roku.

Opracował: Jerzy Zarzycki