Dominika Skarupska wystrzelała dwa złote medale w Białymstoku.

fot. KS Kaliber Białystok (facebook) 

Na strzelnicach w Białymstoku odbyły się Międzynarodowezawody klasyfikacyjne w strzelaniu z karabinu i pistoletu pneumatycznego „Polisch Open Kaliber”. Na Podlasie przyjechali najlepsi Polscy zawodnicy i strzelcy z 9 krajów, głównie zza wschodniej granicy, a magnesem przyciągającym do Białegostoku jest główna nagroda, samochód osobowy, w tym roku opel corsa. Zawodnicy rywalizują dwukrotnie w zawodach klasyfikacyjnych, a najlepsi uczestniczą w finałowej rozgrywce o auto osobowe. Z Zielonej Góry do stolicy Podlasia udało się 2 karabiniarzy i 5 pistoleciarzy. Zaprezentowali się bardzo dobrze. Najbardziej widoczna na strzelnicach była zielonogórska juniorka Dominika Skarupska, która wygrała oba starty indywidualne. W pierwszym strzelaniu uzyskała 629,5 punktu, a w drugim strzelaniu, w eliminacjach wystrzelała 629,2 punktu i przed finałem zajmowała 1 miejsce.W finale Dominika strzelała rewelacyjnie. Uzyskała 249,2 punktu i zdobyła złoty medal. Ten wynik daje Dominice duże szanse na występ w Mistrzostwach Europy w strzelaniach pneumatycznych.

W strzelaniach pistoletowych najlepsze wyniki osiągnął tradycyjnie żołnierz V Lubuskiego Pułku artylerii z Sulechowa st. kapral Grzegorz Długosz, który w pistolecie pneumatycznym zajął 3 miejsce, wynikiem 578 punktów, przegrywając tylko z zawodnikami z Ukrainy. Kolega klubowy Grzegorza Jakub Rosa poprawił rekord życiowy, uzyskując świetny wynik 573 punkty, co pozwoliło mu zająć 6 miejsce.

Dobrze spisali się zielonogórscy juniorzy, strzelający z broni krótkiej. Piotr Bujewicz zajął 4 i 6 miejsce, a najlepszy wynik jaki wystrzelał to 563 punkty. Z kolei Stanisław Nowosadko plasował się na 5 i 8 miejscu, a jego najlepszy rezultat to 564 punkty. W strzelaniu pistolet pneumatyczny MIX para Gwardii Maja Jarosińska i Jakub Rosa zajęła 6 miejsce uzyskując wynik 569 punktów.

Kolejne zawody odbędą się w styczniu 2024 roku.

Opracował: Jerzy Zarzycki