Trzy medale strzelców Gwardii na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W dalekich Starachowicach odbyły się finały XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. W zawodach rywalizowali juniorzy młodsi, a więc zawodnicy 16 i 17 letni. Województwo Lubuskie reprezentowało 15 strzelców „Gwardii” Zielona Góra i 1 zawodnik „Kadeta” Gorzów WLKP. Łącznie w zawodach wystartowało około 250 zawodników z 60 klubów. W klasyfikacji klubów strzelcy Gwardii uplasowali się na czwartym miejscu zdobywając 85 punktów, a Kadet Gorzów WLKP zajął 47 miejsce z wynikiem 2 punkty. W klasyfikacji województw Lubuskie uplasowało się na 6 miejscu.

Najlepszą karabiniarką zawodów została wybrana Zielonogórzanka Amelia Błażejczak, która wystrzelała 2 brązowe medale. Oprócz Amelii dorobek medalowy uzupełniła Kornelia Łuszczek z Gwardii zdobywając brązowy medal w pistolecie sportowym 30 + 30. Z pozostałych zawodników na wyróżnienie zasługuje Bartosz Ejsmont, który zajął 6 miejsce w pistolecie szybkostrzelnym i KorneliaPałasik 7 zawodniczka w karabinie pneumatycznym.