Grzegorz Długosz najlepszy na wiosnę.

W dalekich Starachowicach najlepsi Polscy strzelcy zainaugurowali sezon strzelań kulowych. Wśród powołanych przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego zawodników nie zabrakło strzelców z Zielonej Góry. W strzelaniach karabinowych Gwardię reprezentowała Natalia Kochańska, a w strzelaniach pistoletowych w reprezentacji Polski znalazła się czwórka zawodników: Maja Jarosińska, Grzegorz Długosz, Jakub Rosa i Patryk Sakowski.

Zawodnicy z Zielonej Góry wystrzelali łącznie 8 medali. Jedyne złoto zdobył Grzegorz Długosz, wspólnie z zawodniczką Zawiszy Bydgoszcz, Klaudią Breś w olimpijskiej konkurencji pistolet pneumatyczny MIX. Na początek ta para wygrała eliminacje ( 576 pkt), a następnie w meczu o złoty medal ograła parę Julita Borek, Artur Iwan w stosunku 16 do zera. Mecz o złoty medal toczy się do zdobycia przez którąś z par 16 punktów, ale nie widziałem jeszcze rywalizacji zakończonej z zerowym dorobkiem.

Bardzo dobrze na zawodach zaprezentowała się Natalia Kochańska, która wystrzelała 4 medale (3 srebra, 1 brąz), ale w każdej konkurencji troszkę zabrakło do złota. W karabinie dowolnym 3x20 przegrała mecz o złoto z Katarzyną Komorowską ze Społem Łódź w najmniejszym, możliwym stosunku 14 : 16. W karabinie pneumatycznym MIX wspólnie z Kowalewiczem z Gwardii Olsztyn przegrali mecz o złoto w stosunku 8 : 16. W karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc Natalia uległa tylko Zawiszance Anecie Stankiewicz, osiągając świetny wynik 621,3 pkt. Jedyny brązowy medal Natalia zdobyła w karabinie pneumatycznym, wygrywając eliminacje (628,6 pkt) i zajmując 3 miejsce w finale.

Grzegorz Długosz strzelectwo sportowe Zielona Góra
W strzelaniach pistoletowych świetnie spisał się Jakub Rosa, który wystrzelał 2 srebrne medale. W pistolecie pneumatycznym zajął 7 miejsce w eliminacjach (568 pkt), ale potem był drugi w finale ( 246,0 pkt) i zakwalifikował się do meczu o złoty medal, który przegrał w najmniejszym możliwym stosunku 14 : 16, z zawodnikiem Floty Gdynia Piotrem Danilukiem.

Równie dobrze Jakub Rosa strzelał również w swojej koronnej konkurencji pistolecie szybkostrzelnym. Po eliminacjach zajmował 3 miejsce (571 pkt), a na drugim byłPatryk Sakowski (574 pkt). W meczu medalowym Jakub Rosa wystrzelał 27 trafień, zdobył srebrny medal ulegając ponownie Piotrowi Danilukowi o 1 trafienie. Słabiej w finale strzelał Patryk Sakowski i musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Świetnie w Starachowicach strzelała Maja Jarosińska, która w pistolecie pneumatycznym zdobyła srebrny medal. Eliminacje zakończyła na czwartym miejscu (567 pkt), finał na drugiej pozycji (245,8 pkt) i dopiero w meczu o złoty medal musiała uznać klasę Klaudii Breś, a mecz skończył się wynikiem 11 : 17 pkt. Klaudia Breś to bezsprzecznie najlepsza Polska pistoleciarka.

W najbliższych dniach Natalia Kochańska i Patryk Sakowski wylatują na Puchar Świata do Peru, gdzie będą walczyć o kwalifikację do Paryża, na Igrzyska Olimpijskie.

Opracował: Jerzy Zarzycki