Strzelcy Gwardii Zielona Góra zakończyli sezon kulowy


Na strzelnicach „Gwardii” Zielona Góra odbyły się ostatnie w tym roku Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelaniu z karabinu i pistoletu. W zawodach wystartowało około 180 zawodników z ponad 40 klubów. Najmłodsi adepci strzelectwa walczyli o medale dla siebie i punkty dla klubów w rywalizacji o Klubowe Mistrzostwo Polski w strzelaniach karabinowych i pistoletowych. Nieoficjalnie, w strzelaniach pistoletowych Gwardia Zielona Góra została Klubowym Mistrzem Polski i to z bardzo dużą przewagą nad pozostałymi Klubami. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego w terminie późniejszym. Będzie to 11 Mistrzostwo w ostatnich 12 latach, a 7 z rzędu.

W zawodach „Gwardię” Zielona Góra reprezentowało 17 zawodników, którzy wystrzelali tylko 1 medal i do tego brązowy. Na podium wchodził Kacper Bartczak, który zajął 3 miejsce w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Sportowo, zawody nie wyszły zielonogórskim strzelcom. Nie brakowało dobrych wyników, bo Gwardziści poprawiali rekordy życiowe, ale aktualne umiejętności naszych strzelców nie pozwalały na wygrywanie z najlepszymi. Cieszymy się tym, że mamy utalentowanych strzelców, ale potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby dorównali najlepszym. W pistolecie szybkostrzelnym chłopców w pierwszej dziesiątce było sześciu Zielonogórzan, w pistolecie sportowym pięciu, ale żaden nie potrafił wskoczyć na podium.

Łącznie, w 2022 roku strzelcy Gwardii Zielona Góra wystrzelali 27 medali indywidualnych (11 złotych, 10 srebrnych, 6 brązowych) w Mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych i dołożyli do tego 4 medale drużynowe w kategorii senior i 2 medale zespołowe w kategorii junior.Jest to znakomite osiągnięcie. W tej chwili strzelcy przygotowują się do sezonu zimowego, czyli strzelań wyłącznie z broni pneumatycznej.

Najlepsze wyniki Gwardzistów
A pistolet pneumatyczny młodzików
3 Kacper Bartczak 367 pkt
4 Bartosz Ejsmont 362 pkt
8 Wojciech Wojtkowiak 354 pkt

B pistolet szybkostrzelny młodzików
4 Bartosz Ejsmont 523 pkt
5 Bruno Piotrowski 521 pkt
6 Wojciech Wojtkowiak 520 pkt
8 Franciszek Wojciechowski 509 pkt
9 Dorian Krzysztoń 494 pkt
10 Patryk Lutowski 488 pkt

C pistolet sportowy młodzików
4 Dorian Krzysztoń 533 pkt
7 Bartosz Ejsmont 523 pkt
8 Franciszek Wojciechowski 520 pkt
9 Wojciech Wojtkowiak 517 pkt

Opracował: Jerzy Zarzycki