Najmłodsi strzelcy Gwardii Zielona Góra zwycięscy

Na strzelnicach „Gwardii” Zielona Góra odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których rywalizowali najmłodsi strzelcy (14 – 15 lat) z 4 województw (Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie i Wielkopolskie). W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z 22 klubów. Podobnie jak w latach poprzednich na strzelnicach dominowali zawodnicy „Gwardii” Zielona Góra, którzy wywalczyli 10 medali, oraz wystrzelali 53 punkty i wyprzedzili strzelców „Agatu” Złotoryja (25 pkt) i Śląska Wrocław (22 pkt). Zieloną Górę w zawodach reprezentowało 16 zawodników. Najmłodsi Gwardziści zostali świetnie przygotowani do zawodów i dobrze radzili sobie z przystosowaniem się do warunków w jakich rozgrywano zawody.

W klasyfikacji województw zwyciężyła Wielkopolska (71 pkt), którą reprezentowali zawodnicy z 9 klubów. Drugie miejsce wystrzelali zawodnicy z Dolnego Śląska (67 pkt), których barw bronili zawodnicy z 6 klubów, a zawodnicy z Lubuskiego wywalczyli 57 punktów, co pozwoliło zająć 3 miejsce. Województwo Lubuskie reprezentowali zawodnicy Gwardii Zielona Góra, oraz strzelcy Z LOK „Kadet „ Gorzów Wielkopolski i Muszkietu Słubice. Oba Kluby zdobyły po 2 punkty do klasyfikacji województw i klubowej. W konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów młodzików 6 miejsce zajął zawodnik „Kadetu” Gorzów WLKP Ivan Koshyk (365,6 pkt), a w tej samej konkurencji, ale młodziczek 9 miejsce wystrzelała Natalia Gronek (340,9 pkt) z „Muszkietu” Słubice.

W ekipie zielonogórskiej doskonale spisali się zarówno pistoleciarze, jak i karabiniarze. Indywidualnie na najwyższe noty zasłużyli: Bartosz Ejsmont i Kacper Bartczak, którzyzdobyli po 3 medale, w tym po jednym złotym. W strzelaniach karabinowych jedyny złoty medal wywalczył Jeremi Cieślak (509 pkt) w karabinie sportowym 3x20 strzałów.

Zawody dla młodzików to ostatnia impreza w tym roku, w której zawodnicy rywalizują o punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym. Dzięki 53 punktom strzelcy zdobyli łącznie 529 punktów, co na tą chwilę jest najlepszym wynikiem w województwie Lubuskim. W strzelaniach pistoletowych, dzięki staraniom trenerów: Jerzy Zarzycki, Mieczysław Kubiak i Jerzy Wolnik zawodnicy zdobyli 315 punktów, a w karabinie podopieczni trenerów: Ewa Matuszkiewicz, Roman Kędra, Karolina Pawlak i Sylwia Bogacka wywalczyli 214 punktów.

W dniach 07 – 09 października na zielonogórskich strzelnicach odbędą się ostatnie zawody kulowe w 2022 roku Mistrzostwa Polski Młodzików. Najlepsze wyniki Gwardzistów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików