Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

W dalekim Tarnowie odbyła się pierwsza, ogólnopolska eliminacja do startu w finałach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do Tarnowa przyjechało ponad 300 zawodników, w tym 14strzelców z Zielonej Góry. Zawodnicy Gwardii spisali się bardzo dobrze i wszyscy w komplecie uzyskali kwalifikację do startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na pucharze Prezesa PZSS prowadzona jest klasyfikacja zespołowa, oddzielnie dla juniorek młodszych i juniorów młodszych. Zawodnicy Gwardii Zielona Góra w klasyfikacji chłopców zajęli drugie miejsce, ulegając tylko strzelcom Zawiszy Bydgoszcz. W rywalizacji juniorek młodszych Zielonogórzanki uplasowały się na czwartym miejscu.

Indywidualnie, najlepszy wynik z ekipy zielonogórskiej wystrzelał Stanisław Nowosadko, który w pistolecie szybkostrzelnym zdobył złoty medal i wynikiem 552 punkty poprawił rekord życiowy. Trzeci w tej konkurencji był Piotr Bujewicz. Pistolet szybkostrzelny to Gwardyjska specjalność. W tej konkurencji zdobywamy najwięcej medali. To strzelanie westernowe. Zawodnik ma do dyspozycji 5 tarcz oddalonych o 25 metrów i w czasie 8, 6, i 4 sekund musi trafić do wszystkich tarcz, oczywiście najlepiej w 10. Łącznie każdy zawodnik strzela 4 serie w czasie 8 sekund, 4 serie w czasie 6 sekund i 4 serie w czasie 4 sekund. Najtrudniejsze są strzelania czterosekundowe.

Zwycięstwo indywidualne wystrzelał również Szymon Letkiewicz, który w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc również poprawił rekord życiowy, uzyskując 604,1 punktu.

Najwięcej miejsc na podium wystrzelał Piotr Bujewicz, który trzy razy wchodził na podium w konkurencjach pistoletowych. Dwa medale w konkurencjach karabinowych wywalczył Valeriy Maximov, zdobywając brązowy medal w karabinie 3x20, a wspólnie z Amelią Błażejczak srebrny w karabinie pneumatycznym MIX.

Za dwa tygodnie kolejna eliminacja do startu w finałach OOM, czyli Złota Krócica i Złoty Muszkiet na strzelnicach Zawiszy Bydgoszcz. Najlepsze wyniki zawodników Gwardii Zielona Góra

Pistolet szybkostrzelny 2x30 juniorzy młodsi