Puchar Bydgoszczy w strzelectwie.

W Bydgoszczy odbyły się ogólnopolskie zawody strzeleckie dla juniorów młodszych i młodzików, w których udział wzięli zawodnicy Gwardii Zielona Góra i innych, najmocniejszych klubów Polskich. Strzelnice „Zawiszy” Bydgoszcz zostały zmodernizowane i prezentowały się świetnie, a zawodnikom strzelało się bardzo dobrze. W imprezie wystartowali najlepsi,najmłodsi strzelcy z Zielonej Góry, dla których był to debiut w strzelaniach kulowych w 2022na obcej strzelnicy. Bardzo szczupły budżet, jakim w tym roku dysponują strzelcy, powoduje, że Klub jest zmuszony ograniczać ilość startów dla swoich zawodników. Tak było w przypadku tych zawodów. Tydzień temu w Ustce startowali juniorzy i juniorzy młodsi, a teraz szansę na pokazanie swoich umiejętności otrzymali młodzicy. Do Bydgoszczy wyjechało sześciu pistoleciarzy i dwoje karabiniarzy. Z dobrej strony pokazali się pistoleciarze, którzy w trzech konkurencjach aż 7 razy stawali na podium . Doskonale spisał się Dorian Krzysztoń, który zdobył komplet trzech złotych medali i w każdej konkurencji poprawiał rekord życiowy. Jego koledzy niewiele mu ustępowali, dzięki czemu Bartosz Ejsmont i Kacper Bartczak również stawali na podium.W strzelaniach karabinowych najlepsze 7 miejsce zajął młodziutki JeremiCieślak w konkurencji karabin sportowy 3x20 z wynikiem 453 punkty.

Na uroczystym zakończeniu zawodów organizatorzy wytypowali najlepszych zawodników w poszczególnych specjalnościach i kategoriach wiekowych, dla których przygotowali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Oczywiście w strzelaniach pistoletowych młodzików najlepszym zawodnikiem zawodów został wybrany reprezentant Gwardii Zielona Góra Dorian Krzysztoń, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze.