Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie.

To już stało się tradycją, że na początku maja strzelcy Gwardii Zielona Góra udają się nad morze. Ustka była organizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Wybrzeża, w których oprócz strzelców z Polskich klubów wystartowali zawodnicy z Estoni, Litwy i Szwecji. Strzelnica w Ustce położona jest 300 metrów od morza i należy do najtrudniejszych obiektów w Polsce. Cieszy fakt, że strzelcy z Zielonej Góry potrafili nawet poprawiać rekordy życiowe i aż 19 razy stawać na podium.

W tym roku pogoda dopisała, gdyż na strzelnicach nie wiało i świeciło słońce. Zawody były rozgrywane w kategorii senior, junior i junior młodszy. Zielonogórzanie zaprezentowali się świetnie, a 9 złotych medali to cenny dorobek. Aż 3 najcenniejsze krążki wystrzelał Piotr Bujewicz, 2 złote medale zdobyła Barbara Macur i Kornelia Łuszczek, a po jednym złotym krążku wywalczyli Jakub Rosa i Valery Maximov. Najlepszą konkurencją w wykonaniu Gwardzistów był pistolet szybkostrzelny juniorów młodszych, ponieważ Zielonogórzanie zajęli całe podium. Godne podkreślenia jest zwycięstwo w seniorach, w pistolecie szybkostrzelnym Jakuba Rosy, który ograł w finale Oskara Miliwka z Zawiszy Bydgoszcz, niekwestionowanego króla tej konkurencji w Polsce. Trzeci w tej konkurencji był Patryk Sakowski, a akurat w tej konkurencji wystartowali wszyscy najlepsi zawodnicy Polscy.

3 Kornelia Pałasik 540 pkt

W konkurencji strzeleckiej pistolet pneumatyczny MIX Barbara Macurwystrzelała złoty medal, strzelając w parze z Wiktorem Blada z 10 Radomsko.

Opracował: Jerzy Zarzycki