Natalia Kochańska i Grzegorz Długosz wystrzelali po dwa zwycięstwa w Pucku.

Gwardia Zielona
Zawody Międzynarodowe w Pucku to kolejny sprawdzian dla najlepszych seniorów i junioróww strzelaniach z karabinu i pistoletu pneumatycznego, mające duży wpływ na kształt reprezentacji Polski na marcowe Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych. Nad morze, do Pucka z Zielonej Góry wyjechali tylko ci Gwardziści, którzy zostali powołani na te zawody przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Pusta kasa Klubu uniemożliwiła wyjazd na te zawody czołowym zawodnikom Klubu, którzy nie zostali powołani przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Na zawodach w Pucku najpierw rozegrano Zawody Klasyfikacyjne, a potem „Zaślubiny z morzem”

Z Zielonej Góry ostatecznie na te zawody wyjechało 10 zawodników, pięcioro karabiniarzy i tyle samo pistoleciarzy. Jak na tak skromną ekipę, to efekty występu Gwardzistów były w pełni zadowalające. Jak zwykle świetnie strzelała Natalia Kochańska, która wygrała oba starty indywidualne. Nie ustępował jej Grzegorz Długosz, żołnierz V Pułku Artylerii z Sulechowa, który również dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium. Grzegorz dzięki pomocy swojego dowództwa z jednostki potrafi połączyć obowiązki służbowe z profesjonalnym uprawianiem sportu i znakomicie reprezentuje V Pułk Artylerii z Sulechowa, oraz Zieloną Górę, województwo Lubuskie i Polskę na strzelnicach Polski i Świata. Pozostali strzelcy z Zielonej Góry również spisywali się dobrze, gdyż łącznie 9 razy stawali na podium. Szczególne wyróżnienie otrzymała Barbara Macur, która została uznana najlepszą zawodniczką w strzelaniach pistoletowych.

Na zakończenie zawodów rozegrano superfinał o „Srebrny pierścień zaślubin z morzem”, w którym uczestniczyli najlepsi zawodnicy z poszczególnych konkurencji. Po pasjonującej walce zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Grzegorz Długosz. Trenerzy Klubu są bardzo zadowoleni z wyników sportowych i odpoczynku zawodników nad polskim morzem. Ten pobyt powinien procentować w kolejnych startach w sezonie.

Najlepsze wyniki Gwardzistów w zawodach klasyfikacyjnych

A. Karabin pneumatyczny 60 strzałów seniorki
1 Natalia Kochańska elim. 628,7 pkt
7 Sylwia Bogacka elim. 620,8 pkt

B. Karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorki
2 Dominika Skarupska elim. 619,4 pkt

C. Pistolet pneumatyczny 60 strzałów seniorzy
4 Grzegorz Długosz elim. 566 pkt

D. Pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorzy
6 Kamil Fabisiak elim. 560 pkt

E. Pistolet pneumatyczny 60 strzałów seniorki
1 Maja Jarosińska elim. 569 pkt

F. Pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorki
3 Barbara Macur elim. 565 pkt

Najlepsze wyniki Gwardzistów w zawodach „Zaślubiny z morzem”

A. Pistolet pneumatyczny 60 strzałów seniorzy
1 Grzegorz Długosz elim. 567 pkt
6 Jakub Rosa elim. 564 pkt

B. Pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorzy
3 Kamil Fabisiak elim. 562 pkt

C. Pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorki
3 Barbara Macur elim. 570 pkt

D. Karabin pneumatyczny 60 strzałów seniorki
1 Natalia Kochańska elim. 626,6 pkt
8 Sylwia Bogacka elim 622,1 pkt


Opracował: Jerzy Zarzycki