Strzelcy Gwardii Zielona Góra zakończyli sezon kulowy.

Na strzelnicach śląska Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelaniu z karabinu i pistoletu. To już ostatnie Mistrzostwa Polski w 2021 roku. W zawodach wystartowało około 180 zawodników z ponad 30 klubów. Najmłodsi adepci strzelectwa walczyli o medale dla siebie i punkty dla klubów w rywalizacji o Klubowe Mistrzostwo Polski w strzelaniach karabinowych i pistoletowych. Nieoficjalnie, w strzelaniach pistoletowych Gwardia Zielona Góra została Klubowym Mistrzem Polski i to z bardzo dużą przewagą nad pozostałymi Klubami. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego w terminie późniejszym.

W zawodach wrocławskich „Gwardię” Zielona Góra reprezentowało 11 zawodników, którzy wystrzelali 3 medale, wszystkie w strzelaniach pistoletowych. Dwa brązowe medale zdobyła KorneliaŁuszczek, pierwszy w pistolecie sportowym, w której to konkurencji poprawiła rekord życiowy o ponad 20 punktów (513 pkt). Drugi brąz Kornelia wystrzelała w pistolecie pneumatycznym, poprawiając rekord życiowy o 12 punktów 359 pkt). Kornelia Łuszczek razem z DorianemKrzysztoniem wystąpiła jeszcze w pistolecie pneumatycznym MIX i tą konkurencję Gwardziści ukończyli na 6 miejscu. Najcenniejszy medal, srebrny, wystrzelał dla Zielonej Góry Dawid Bartczak, który w pistolecie szybkostrzelnym uzyskał 531 punktów. Szóste miejsce w tej konkurencji zajął inny Gwardzista Bartosz Ejsmont (517 pkt). Nie udało się zdobyć żadnego krążka karabiniarzom z Zielonej Góry. Najlepiej na zawodach spisała się Alina Kielan, która w karabinie sportowym 3x20 wystrzelała 4 miejsce (548 pkt), a w pistolecie pneumatycznym zajęła 6 miejsce (399,8 pkt).

Pozostali zawodnicy z Zielonej Góry spisywali się dobrze, poprawiali rekordy życiowe, ale to wystarczyło tylko na zajmowanie miejsc pod koniec pierwszej dziesiątki, oraz na nieco dalsze. Większość zawodników z Zielonej Góry to zawodnicy, którzy jeszcze w przyszłym roku będą młodzikami.

Łącznie, w 2021 roku strzelcy Gwardii Zielona Góra wystrzelali 29 medali indywidualnych (10 złotych, 11 srebrnych, 8 brązowych) w Mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych i dołożyli do tego 5 medali drużynowych w kategorii senior i 5 medali zespołowych w kategorii junior.Jest to znakomite osiągnięcie. W tej chwili strzelcy przygotowują się do sezonu zimowego, czyli strzelań wyłącznie z broni pneumatycznej.

Opracował: Jerzy Zarzycki