LICENCJA ZAWODNICZA PZSS

W dniu 24.08.2022 (środa), biura ZKS Gwardia będą czynne do godziny 13.00.

poniedziałek, 18 października 2021

Strzelcy Gwardii Zielona Góra zakończyli sezon kulowy.

Na strzelnicach śląska Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelaniu z karabinu i pistoletu. To już ostatnie Mistrzostwa Polski w 2021 roku. W zawodach wystartowało około 180 zawodników z ponad 30 klubów. Najmłodsi adepci strzelectwa walczyli o medale dla siebie i punkty dla klubów w rywalizacji o Klubowe Mistrzostwo Polski w strzelaniach karabinowych i pistoletowych. Nieoficjalnie, w strzelaniach pistoletowych Gwardia Zielona Góra została Klubowym Mistrzem Polski i to z bardzo dużą przewagą nad pozostałymi Klubami. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego w terminie późniejszym.

W zawodach wrocławskich „Gwardię” Zielona Góra reprezentowało 11 zawodników, którzy wystrzelali 3 medale, wszystkie w strzelaniach pistoletowych. Dwa brązowe medale zdobyła KorneliaŁuszczek, pierwszy w pistolecie sportowym, w której to konkurencji poprawiła rekord życiowy o ponad 20 punktów (513 pkt). Drugi brąz Kornelia wystrzelała w pistolecie pneumatycznym, poprawiając rekord życiowy o 12 punktów 359 pkt). Kornelia Łuszczek razem z DorianemKrzysztoniem wystąpiła jeszcze w pistolecie pneumatycznym MIX i tą konkurencję Gwardziści ukończyli na 6 miejscu. Najcenniejszy medal, srebrny, wystrzelał dla Zielonej Góry Dawid Bartczak, który w pistolecie szybkostrzelnym uzyskał 531 punktów. Szóste miejsce w tej konkurencji zajął inny Gwardzista Bartosz Ejsmont (517 pkt). Nie udało się zdobyć żadnego krążka karabiniarzom z Zielonej Góry. Najlepiej na zawodach spisała się Alina Kielan, która w karabinie sportowym 3x20 wystrzelała 4 miejsce (548 pkt), a w pistolecie pneumatycznym zajęła 6 miejsce (399,8 pkt).

Pozostali zawodnicy z Zielonej Góry spisywali się dobrze, poprawiali rekordy życiowe, ale to wystarczyło tylko na zajmowanie miejsc pod koniec pierwszej dziesiątki, oraz na nieco dalsze. Większość zawodników z Zielonej Góry to zawodnicy, którzy jeszcze w przyszłym roku będą młodzikami.

Łącznie, w 2021 roku strzelcy Gwardii Zielona Góra wystrzelali 29 medali indywidualnych (10 złotych, 11 srebrnych, 8 brązowych) w Mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych i dołożyli do tego 5 medali drużynowych w kategorii senior i 5 medali zespołowych w kategorii junior.Jest to znakomite osiągnięcie. W tej chwili strzelcy przygotowują się do sezonu zimowego, czyli strzelań wyłącznie z broni pneumatycznej.

Opracował: Jerzy Zarzycki