XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w strzelectwie sportowym.

We Wrocławiu odbyły się finały XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów młodszych. To pierwsze medale Mistrzostw Polski w strzelectwie rozdane w 2020 roku. Świetnie na zawodach spisała się 17 osobowa reprezentacja woj. Lubuskiego, złożona tylko z zawodników Gwardii Zielona Góra. W klasyfikacji klubowej strzelcy z Zielonej Góry uzbierali 118 punktów, zajęli drugie miejsce i musieli uznać wyższość zawodników Zawiszy Bydgoszcz. W rywalizacji województw Lubuscy strzelcy wywalczyli trzecie miejsce, za Kujawsko-Pomorskim i Wielkopolską. Łącznie w zawodach wystartowało ponad 300 strzelców, a w poszczególnych konkurencjach do rywalizacji stawało ponad 50 zawodników.

Najlepiej w ekipie zielonogórskiej spisywali się pistoleciarze, którzy 6 razy stawali na podium. Jedyny złoty medal wystrzelał Jakub Cydzik w pistolecie szybkostrzelnym. Zawodnik Gwardii poprawił rekord życiowy, świetnym strzelaniem drugiej połowy konkurencji. Po pierwszej części zajmował piąte miejsce, ale z niewielką stratą do wyprzedzających go rywali. Wychowanek duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki w drugiej połówce zwycięstwo zapewnił sobie świetnym strzelaniem serii cztero-sekundowych. Łączny wynik Cydzika 537 punktów jest lepszy o 8 punktów od drugiego zawodnika. Pistolet szybkostrzelny to koronna konkurencja zielonogórzan i w pierwszej dziesiątce uplasowało się 4 zawodników Gwardii.

Pierwszy medal dla Zielonej Góry zdobył w zawodach Kamil Fabisiak w pistolecie pneumatycznym juniorów młodszych. Wychowanek trenera Jerzego Wolnika stanął na trzecim stopniu podium. Znakomicie zawodnicy z Zielonej Góry spisali się w nowej konkurencji olimpijskiej, pistolecie pneumatycznym MIX. Każdy Klub mógł zgłosić do rywalizacji trzy mixy, ale tylko te zielonogórskie w komplecie zameldowały się w pierwszej szóstce, a dwa z nich stanęły na podium. Drugie miejsce zajął duet Natasza Tomońska-Malinowska i Oliwer Pawelski, a trzecie Barbara Macur I Paweł Łoś. Bardzo wyrównany był poziom w pistolecie pneumatycznym juniorek młodszych, a wszystkie medalistki uzyskały ten sam wynik 458 punktów, a wychowanka duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki Barbara Macur wystrzelała srebrny medal.

W rywalizacji o medale nie mieli szczęścia karabiniarze z Zielonej Góry, którzy dwa razy zajmowali 4 miejsce , a 9 razy meldowali się w pierwszej dziesiątce. Mimo wszystko łączny dorobek Gwardii 118 punktów jest lepszy od ubiegłorocznego o 27 punktów, co jest dużym sukcesem szkoleniowców Klubu.