Strzelcy Gwardii wygrali klubowo Mistrzostwa Polski Juniorów”

Na strzelnicach Zawiszy Bydgoszcz odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie. W zawodach udział wzięło ponad 250 zawodników z 35 klubów, w tym 17 zawodników z Zielonej Góry. Gwardziści przystąpili do zawodów mocno zmobilizowani i walczyli ambitnie o medale i miejsca tuż za podium. Wyniki tej rywalizacji okazały się fantastyczne, gdyż w klasyfikacji Klubów Zielonogórzanie wygrali rywalizację w juniorach, zdobywając 182 punkty i o 10 punktów wyprzedzili gospodarzy zawodów Zawiszę Bydgoszcz. W klasyfikacji województw Lubuskie okazało się również najlepsze. W kategorii młodzieżowców Gwardia zajęła 4 miejsce, zdobywając 96 punktów.

Ogólnie strzelcy z Zielonej Góry 12 razy stawali na podium. Cztery krążki wystrzelali karabiniarze, wychowankowie Damiana Komolki, Ewy Matuszkiewicz i Bartosza Lemańskiego a 8 medali zdobyli zawodnicy broni krótkiej, wychowankowie duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki. Najlepszą zawodniczką w gronie młodzieżowców okazała się Karolina Pawlak, która zdobyła złoty medal w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc. W gronie juniorów mieliśmy trzy gwiazdy, które wyraźnie dominowały na strzelnicach. W pistolecie Maja Jarosińska i Jakub Rosa poprawili Rekord Polski w nowej olimpijskiej konkurencji pistolet pneumatyczny MIX i oczywiście zdobyli złoty medal. Maja Jarosińska ponadto wyrównała Rekord Polski w pistolecie pneumatycznym indywidualnie i zdobyła swój drugi złoty medal, a do tych trofeów dorzuciła jeszcze brąz w pistolecie sportowym. Jakub Rosa do złota w miksie dorzucił jeszcze srebrny medal w pistolecie pneumatycznym i brązowy w pistolecie dowolnym. W strzelaniach karabinowych najwyższą formę pokazał Rafał Ratajczak, który zwyciężył w karabinie pneumatycznym, zdobył srebrny medal w karabinie dowolnym 3x40 i wspólnie z Barbarą Modrzyk wystrzelał brąz w karabinie pneumatycznym MIX.

Oprócz wyżej wymienionych strzelcy Gwardii zdobyli jeszcze dwa brązowe medale w rywalizacji młodzieżowców Adrian Filistowicz w pistolecie szybkostrzelnym i Patryk Sakowski w pistolecie dowolnym, oraz brązowy medal w juniorach Tomasz Głowala w pistolecie sportowym. Wielu zawodników z Zielonej Góry zajmowało miejsca w pierwszej dziesiątce, co zaowocowało zwycięstwem w klasyfikacji klubowej.