Najmłodsi strzelcy Gwardii Zielona Góra "niegościnni”

Na strzelnicach „Gwardii" Zielona Góra odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których rywalizowali najmłodsi strzelcy (14 – 15 lat) z 4 województw (Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie i Wielkopolskie). W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z 18 klubów. Podobnie jak w latach poprzednich na strzelnicach dominowali zawodnicy „Gwardii” Zielona Góra, którzy wywalczyli 15 medali, oraz wystrzelali 77 punktów i zdecydowanie wyprzedzili strzelców Śląska Wrocław (44 punkty). Na trzecim miejscu zawody zakończyli zawodnicy „Bock” Rawicz (16 punktów). W zawodach udział wzięli również strzelcy LOK Kadet Gorzów WLKP i uplasowali się na 12 miejscu klasyfikacji klubowej. W prowadzonej równolegle klasyfikacji województw Lubuskie okazało się bezapelacyjnie najlepsze, zdobywając81unktów, a województwo Dolnośląskie nazbierało 56 punktów. Trzecie miejsce zajęło województwo Wielkopolskie.

W ekipie zielonogórskiej doskonale spisali się zarówno pistoleciarze, jak i karabiniarze. Indywidualnie na najwyższe noty zasłużyłaDominika Skarupska, która była nie do pokonania i wygrałaobie konkurencje karabinowe.Po jednym złotym medalu dla Zielonej Góry zdobyli również Oliwia Celuch, Dawid Bartczak i Valeriy Maximov.

7 Mikołaj Żabiński 373,3 pkt

Za trzy tygodnie najlepsi młodzicy Gwardii wystartują w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się na strzelnicach „Śląska" Wrocław.