Międzynarodowy strzelecki BalticCup i AmicusCup w Łebie.

Zawody Międzynarodowe w Łebie inaugurują sezon zimowy w strzelectwie. Do marca 2020 roku zawodnicy będą rywalizować tylko w strzelaniach pneumatycznych. Do łeby na „BalticCup” i AmicusCup” przyjeżdżają najlepsi Polscy zawodnicy, oraz strzelcy zza wschodniej granicy i krajów nadbałtyckich. Około 400 zawodników wystartowało w tym roku i dwukrotnie rywalizowali w zawodach. Pierwsze strzelanie to Międzynarodowy Puchar Bałtyku i Zawody Klasyfikacyjne, a drugi start to rywalizacja o Puchar Amicusa. Dla zawodników Polskich start w Łebie jest pierwszą eliminacją do reprezentacji Polski na jubileuszowe, 50 Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych, które odbędą się we Wrocławiu, w trzeciej dekadzie lutego. Pięćdziesiąt lat temu, na pierwszych Mistrzostwach Europy w Mezibori (Czechosłowacja), zawodnik Gwardii Zielona Góra Zbigniew Fedyczak zdobył dwa złote medale (indywidualny i drużynowy). Zielonogórscy strzelcy przez ostatnie 50 lat reprezentowali Polskę na prawie wszystkich Mistrzostwach Europy i chcą również wystąpić we Wrocławiu.

W zawodach w Łebie wystartowała duża grupa strzelców „Gwardii” Zielona Góra i odnotowała wiele wartościowych wyników. Na plan pierwszy wysuwa się bardzo dobra dyspozycja Mistrzyni Uniwersjady Natalii Kochańskiej, która zdobyła 3 złote medale, a więc czego tylko się dotknęła to zamieniała w złoto. Natalia wygrała oba indywidualne starty, oraz rywalizację w karabinie MIX razem z Rafałem Ratajczakiem. Łącznie Gwardziści 17 razy stawali na podium, a złote medale zdobyli jeszcze Maja Jarosińska i Kamil Fabisiak. W miksie pistletowym brązowy medal wystrzelał żołnierz V Pułku Artylerii z Sulechowa Patryk Sakowski. Trenerzy Klubu są bardzo zadowoleni z wyników sportowych i odpoczynku zawodników nad Polskim morzem. Ten pobyt powinien procentować w kolejnych startach w sezonie.

Najlepsze wyniki Gwardzistów w „BalticCup”