Strzelcy Gwardii pokonywali wszelkie rekordy.

Na strzelnicach Zawiszy Bydgoszcz odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie. W zawodach udział wzięło ponad 250 zawodników z 35 klubów, w tym 20 zawodników z Zielonej Góry. Gwardziści przystąpili do zawodów mocno zmobilizowani i walczyli ambitnie o medale i miejsca tuż za podium. Wyniki tej rywalizacji okazały się fantastyczne, gdyż w klasyfikacji Klubów Zielonogórzanie wygrali rywalizację w młodzieżowcach, zdobywając 149 punktów i o 1 punkt wyprzedzając Kaliber Białystok. W kategorii juniorów Gwardia również okazała się najlepsza, uzyskała aż 245 punktów i znokautowała pozostałe Kluby, gdyż drugi Kaliber Białystok uzbierał 163 punkty. Jeszcze nigdy w historii strzelcy Gwardii nie osiągnęli takiego dorobku punktowego. Do tego trzeba dodać, że we wcześniej rozegranych Mistrzostwach młodzików i juniorów młodszych strzelcy Gwardii dominowali, co zaowocowało łącznym, rekordowym wynikiek 580 punktów i pierwszym miejscem w Polsce we współzawodnictwie w sporcie dzieci i młodzieży.

Ogólnie strzelcy z Zielonej Góry aż 17 razy stawali na podium. Sześć krążków wystrzelali karabiniarze, a 11 medali zdobyli zawodnicy broni krótkiej. Najlepszą zawodniczką w gronie młodzieżowców okazała się Natalia Kochańska, która zdobyła złoty medal w karabinie dowolnym 3x40, a do tego dorobku dorzuciła dwa srebrne medale (kpn60 i kdw60l). Dwa medale w młodzieżówce (srebrny i brązowy) wystrzelał żołnierz V Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa Patryk Sakowski. Srebro zdobył w pistolecie szybkostrzelnym, a brąz w pistolecie dowolnym. W pistolecie szybkostrzelnym młodzieżowców, w finale mocno na Patryka Sakowskiego napierał jego brat Dawid, który ostatecznie zdobył brązowy medal. W rywalizacji młodzieżowców na trzecim miejscu podium w pistolecie pneumatycznym uplasował się Maciej Korcz, spychając na czwarte miejsce Patryka Sakowskiego.

W grupie juniorów doskonale spisało się wielu zawodników, którzy walczyli w finałach o najwyższe cele. Wielką reklamę dla Gwardii i Zielonej Góry zrobili pistoleciarze, startujący w finale pistoletu pneumatycznego, którzy w całości zajęli podium. Złoto wystrzelał Jakub Rosa, który do finału wszedł z najniższym, ósmym rezultatem, srebro Marek Ujazdowski, a brąz Gracjan Kopka. To jedyna konkurencja Mistrzostw, gdzie wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy z jednego Klubu. Świetnie strzelała Maja Jarosińska, która zdobyła złoty medal w pistolecie pneumatycznym, a wspólnie z Jakubem Rosą wystrzelali srebro w pistolecie pneumatycznym MIX. Złoto i srebro w pistolecie dowolnym i pistolecie sportowym zdobył Jakub Rabczuk. Aż trzy medale, wszystkie brązowe wystrzelał w konkurencjach karabinowych Rafał Ratajczak. Samodzielnie stawał na trzecie miejsce podium w karabinie dowolnym 3x40 i karabinie pneumatycznym, a wspólnie z Karoliną Pawlak wystrzelali brąz w karabinie pneumatycznym MIX.

Zawodnicy Gwardii byli doskonale przygotowani do tych zawodów, co jest zasługą Mieczysława Kubiaka, Jerzego Wolnika i Jerzego Zarzyckiego w strzelaniach pistoletowych, oraz Damiana Komolki, Ewy Matuszkiewicz i Bartosza Lemańskiego w strzelaniach karabinowych. Na tych zawodach pistoleciarze i karabiniarze zdobywali medale i punkty we wszystkich konkurencjach, co zaowocowało zwycięstwami w klasyfikacji klubowej i województw.