Młodzi strzelcy Gwardii Zielona Góra - niegościnni.

Na strzelnicach „Gwardii" Zielona Góra odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których rywalizowali najmłodsi strzelcy z 4 województw (Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie i Wielkopolskie). W zawodach wystartowało ponad 120 zawodników z 18 klubów. Podobnie jak w latach poprzednich na strzelnicach dominowali zawodnicy „Gwardii” Zielona Góra, którzy wywalczyli 14 medali, oraz wystrzelali 95 punktów i zdecydowanie wyprzedzili strzelców Śląska Wrocław (44 punkty). Na trzecim miejscu zawody zakończyli zawodnicy „Bock” Rawicz (16 punktów). W prowadzonej równolegle klasyfikacji województw Lubuskie okazało się bezapelacyjnie najlepsze, pomimo ża punkty zdobywali tylko zawodnicy Gwardii. Lubuskie zdobyło 95 punktów, a województwo Dolnośląskie nazbierało 59 punktów. Trzecie miejsce zajęło województwo Wielkopolskie.

W ekipie zielonogórskiej doskonale spisali się zrówno pistoleciarze, jak i karabiniarze. Indywidualnie na najwyższe noty zasłużyli Martyna Nowak i Kamil Fabisiak, którzy byli nie do pokonania i wygrali po dwie konkurencje, a złoty medal wystrzelała również Dominika Skarupska.

5 Ksawery Gawryszewski 369,9 pkt

Za dwa tygodnie najlepsi młodzicy Gwardii wystartują w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się na strzelnicach „Śląska" Wrocław.

Opracował: Jerzy Zarzycki