Młodzicy strzelali celnie w Siedlcach.

Strzelanie w sieci ZKS Gwardia
Zwieńczeniem XVI edycji korespondencyjnych zawodów „strzelania w sieci”, organizowanych przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego był wielki finał podczas Ogólnopolskiego Zlotu Orlików w Siedlcach. Dla wyjaśnienia, aby zdobyć kwalifikację do wyżej wymienionego finału trzeba było wziąć udział w pięciu rundach strzeleckich z których suma czterech najlepszych dawała szansę na kwalifikację. Wyniki każdej tury były wysyłane drogą elektroniczną do organizatora, który prowadził zestawienie zbiorcze rezultatów klubów z całego kraju. Spośród wielu startujących zawodników Gwardii, lokaty w pierwszej ósemce a co za tym idzie pewny start w niedzielnych finałach wywalczyło aż pięcioro najmłodszych strzelców. Wśród nich trójka specjalistek w strzelaniu z broni długiej (Agata Morgiel, Natalia Stefaniuk, Dominika Skarupska) oraz dwóch z krótkiej (Kamil Fabisiak, Wojciech Sawicki).


Pierwsze dwa dni zawodów to zmagania najmłodszych strzelców w ramach „Zlotu Orlików”. Suma tych dwóch startów decydowała o wejściu do finału tych rozgrywek oraz o miejscach na podium za tą konkurencję. Po piątkowych strzelaniach nasi zawodnicy plasowali się w czołówkach zarówno w karabinie młodziczek oraz w pistolecie młodzików. Na półmetku rywalizacji, Natalia Stefaniuk zajmowała drugie miejsce nieznacznie wyprzedzając koleżankę klubową Agatę Morgiel. Czwarte miejsce należało do młodszej o rok Dominiki Skarupskiej. Pistoleciarze również popisali się świetnym strzelaniem. Kamil Fabisiak zajmował drugą lokatę a Wojciech Sawicki siódmą. Apetyty były tym większe, że do prowadzących konkurentów straty były niewielkie.

Drugi dzień zmagań przyniósł wiele niespodzianek. Dla naszych była to bardzo udana seria startów. Zaczęli z wielkim przytupem nasi młodzicy w konkurencji pistoletu pneumatycznego 40 strzałów. Kamil Fabisiak uzyskał 355 pkt w drugim strzelaniu i z łączną sumą 712 pkt zwyciężył w całym cyklu. Wojciech Sawicki zanotował nieco słabszy start, który dał mu ostatecznie VIII miejsce. Warto dodać, iż gwardziści w tych rozgrywkach uzyskiwali rezultaty na poziomie swoich „życiówek”.

Wielkie nadzieje po pierwszym dniu pokładaliśmy w naszym tercecie karabinowym. Oczami wyobraźni i pełni nadziei marzyliśmy o potrójnym podium, które było w zasięgu. Dziewczyny po raz kolejny pokazały klasę! Natalia Stefaniuk poprawiła swój rekord życiowy (406,3pkt!) i sumą dwóch strzelań (803,6pkt) rozgromiła niedysponowaną tego dnia konkurentkę. Druga z karabiniarek, Agata Morgiel również uzyskała swój najlepszy rezultat w karierze (400,8pkt.) i w całym cyklu stanęła na drugim stopniu podium z łącznym wynikiem 797 pkt. Dominika Skarupska ożywiła nasze marzenia o podium kopią wyniku z dnia poprzedniego (396,3pkt), który był jej najwyższym w dwuletnim stażu. Niestety, zabrakło zaledwie 0,2pkt! do pełni szczęścia i pełni podium. Warto jednak zaznaczyć, że Dominika była jedyną w pierwszej ósemce zawodniczką z rocznika 2005.

Niedzielne starty ograniczały się tylko do rywalizacji w finałach. Nasze dziewczyny zameldowały się w obydwu. W pierwszym finale zmagań o miano najlepszego „Orlika” trzecie miejsce zajęła Agata Morgiel (219,5pkt), czwarte miejsce Dominika Skarupska (198,3 pkt) a na szóstym miejscu zameldowała się Natalia Stefaniuk (157,1 pkt). W tym samym finale ale pistoletu, Kamil Fabisiak również cieszył się zdobyciem najniższego stopnia podium. Kolega klubowy, Wojtek zajął piąte miejsce.

Ostatnim strzelaniem był skrócony finał „strzelania w sieci”, który kolejno zakończyli, Kamil na VII i Wojciech na VIII miejscu. Wśród naszych dziewczyn najlepszą okazała się być Natalia, której wynik 100,2 pkt dał III miejsce. Smak najgorszego dla sportowca czwartego miejsca z pewnością zapamięta Dominika Skarupska, która i w tym finale ostatecznie uplasowała się tuż za podium a łącznie w tych zawodach aż 3 razy! Piąta pozycja dla Agaty Morgiel.

Cieszą wysokie wyniki i czołowe lokaty naszych reprezentantów, tym bardziej iż na nowocześnie wyposażonej strzelnicy „Dragona” Siedlce startowali zawodnicy z całego kraju. Poprawiane „życiówki” świadczą o dużych możliwościach młodych gwardzistów, włożonej pracy w przygotowania oraz świadomości, którą w tej kategorii wiekowej posiada niewielu.Opracował: Damian Komolka