Marszałek Województwa Lubuskiego uhonorował „Gwardzistów”.

Miło nam poinformować że 20 lutego br. na podsumowaniu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży województwa lubuskiego w 2018 r. , Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia” został uhonorowany Przez Marszałka Województwa Lubuskiego.


Współzawodnictwo w sporcie dzieci i młodzieży to bardzo ważne zadanie dla strzelców Gwardii. W ubiegłym roku wstrzelaliśmy rekord wszechczasów czyli 529,5 punktu. Do tego sukcesu strzelców, 12 pkt. zdobyła sekcja kickboxingu, którą prowadzi tr Jarosław Biernacki.


Dla porównania w roku 2017, strzelcy zdobyli 433 punkty. Takiego wyniku punktowego nie było nigdy. Punkty zdobyło 40 pistoleciarzy i 20 karabiniarzy. Dla Zielonej Góry i województwa Lubuskiego jedna sekcja sportowa osiągnęła wynik, którego trudno będzie poprawić.


Kolejne współzawodnictwo, w którym udział biorą strzelcy Gwardii to rywalizacja o Klubowe Mistrzostwo Polski, oddzielnie w strzelaniach karabinowych i pistoletowych. 24 pistoleciarzy z ogromną przewagą sięgnęło po Klubowe Mistrzostwo Polski w strzelaniach pistoletowych uzyskując 231 punktów, dokładnie tyle ile dwa kolejne Kluby razem wzięte (Kaliber Białystok 119 i Flota Gdynia 112)!

Podczas spotkania wręczone zostały wyróżnienia dla kierującego ZKS Gwardia - Prezesa Jerzego Karweckiego a także dla trenerów: Mieczysława Kubiaka, Jerzego Zarzyckiego i Damiana Komolki, których podopieczni osiągnęli wysokie rezultaty.

Wyróżnieni zostali także najlepsi zawodniczy naszego Klubu: Maja Jarosińska, Patryk Sakowski (nieobecny), Jakub Rabczuk, oraz Rafał Ratajczak (nieobecny).

Z dumą i dużą satysfakcją stwierdzamy, że w historii Zielonej Góry nie ma i nie było sekcji sportowej, która przysporzyła by naszemu miastu tyle splendoru, co strzelectwo, które wychowało 9 olimpijczyków, zdobyło 2 medale Igrzysk Olimpijskich, ponad 250 medali, Mistrzostw Świata i Europy, oraz około 700 medali Mistrzostw Polski. Jesteśmy wizytówką miasta i chcemy nią być w przyszłości.