menu

LICENCJA ZAWODNICZA PZSS

W dniu 24.08.2022 (środa), biura ZKS Gwardia będą czynne do godziny 13.00.

czwartek, 21 lutego 2019

Marszałek Województwa Lubuskiego uhonorował „Gwardzistów”.

Miło nam poinformować że 20 lutego br. na podsumowaniu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży województwa lubuskiego w 2018 r. , Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia” został uhonorowany Przez Marszałka Województwa Lubuskiego.


Współzawodnictwo w sporcie dzieci i młodzieży to bardzo ważne zadanie dla strzelców Gwardii. W ubiegłym roku wstrzelaliśmy rekord wszechczasów czyli 529,5 punktu. Do tego sukcesu strzelców, 12 pkt. zdobyła sekcja kickboxingu, którą prowadzi tr Jarosław Biernacki.


Dla porównania w roku 2017, strzelcy zdobyli 433 punkty. Takiego wyniku punktowego nie było nigdy. Punkty zdobyło 40 pistoleciarzy i 20 karabiniarzy. Dla Zielonej Góry i województwa Lubuskiego jedna sekcja sportowa osiągnęła wynik, którego trudno będzie poprawić.


Kolejne współzawodnictwo, w którym udział biorą strzelcy Gwardii to rywalizacja o Klubowe Mistrzostwo Polski, oddzielnie w strzelaniach karabinowych i pistoletowych. 24 pistoleciarzy z ogromną przewagą sięgnęło po Klubowe Mistrzostwo Polski w strzelaniach pistoletowych uzyskując 231 punktów, dokładnie tyle ile dwa kolejne Kluby razem wzięte (Kaliber Białystok 119 i Flota Gdynia 112)!

Podczas spotkania wręczone zostały wyróżnienia dla kierującego ZKS Gwardia - Prezesa Jerzego Karweckiego a także dla trenerów: Mieczysława Kubiaka, Jerzego Zarzyckiego i Damiana Komolki, których podopieczni osiągnęli wysokie rezultaty.

Wyróżnieni zostali także najlepsi zawodniczy naszego Klubu: Maja Jarosińska, Patryk Sakowski (nieobecny), Jakub Rabczuk, oraz Rafał Ratajczak (nieobecny).

Z dumą i dużą satysfakcją stwierdzamy, że w historii Zielonej Góry nie ma i nie było sekcji sportowej, która przysporzyła by naszemu miastu tyle splendoru, co strzelectwo, które wychowało 9 olimpijczyków, zdobyło 2 medale Igrzysk Olimpijskich, ponad 250 medali, Mistrzostw Świata i Europy, oraz około 700 medali Mistrzostw Polski. Jesteśmy wizytówką miasta i chcemy nią być w przyszłości.