Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

We Wrocławiu odbyły się ogólnopolskie zawody strzeleckie juniorów młodszych, będące pierwszą eliminacją do udziału w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tradycyjnie zawody odbywają się na strzelnicy, na której w lipcu juniorzy młodsi będą rywalizowali o medale Mistrzostw Polski. Oprócz wyniku sportowego, młodzi strzelcy mieli możliwość przystosowania się do najnowocześniejszej strzelnicy w Polsce. Bardzo dobrze w zawodach spisali się zawodnicy „Gwardii” Zielona Góra, którzy w punktacji drużynowej juniorów młodszych zajęli drugie miejsce z dorobkiem 86 punktów (wygrał Zawisza Bydgoszcz 99 pkt). Nieco gorzej spisały się juniorki młodsze, które zajęły 5 miejsce (31 pkt). Najważniejszy cel zawodów to kwalifikacja do finałów OOM, którą najprawdopodobniej uzyskali wszyscy zawodnicy z Zielonej Góry.Najlepiej w zawodach zaprezentowała się para pistoleciarzy Maja Jarosińska i Jakub Rosa, którzy w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX zajęli pierwsze miejsce z wynikiem 749 punktów, który jest Nowym Rekordem Polski juniorów młodszych. Na szóstym miejscu rywalizację zakończyli Wiktoria Szablewska i Wojciech Wybranowski z wynikiem 719 punktów. Maja Jarosińska zdobyła również złoty medal w pistolecie sportowym 30+30 z wynikiem 551 punktów i srebro w pistolecie pneumatycznym. Z kolei Jakub Rosa wystrzelał srebrny medal w pistolecie szybkostrzelnym wynikiem 557 punktów, co jest rekordem życiowym zawodnika. Wszyscy medaliści to wychowankowie duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki.

Najlepszy wynik w strzelaniach karabinowych uzyskał Jakub Kruk, który w karabinie sportowym 3x30 otarł się o podium kończąc rywalizację na 4 miejscu (839 pkt).

Kolejną eliminacją do finałów OOM będą zawody w Warszawie o Złotą Krócicę i Złoty Muszkiet. Strzelcy liczą na awans do finałów OOM 25 zawodników.

Najlepsze wyniki Gwardzistów w zawodach
A. Pistolet sportowy 30+30 strzałów juniorki młodsze
1 Maja Jarosińska 551 pkt

B. Pistolet pneumatyczny 50 strzałów juniorki młodsze
2 Maja Jarosińska 460 pkt

C. Pistolet szybkostrzelny 2x30 juniorzy młodsi
2 Jakub Rosa 557 pkt
7 Michał Mirończyk 529 pkt

D. Pistolet dowolny 40 strzałów juniorzy młodsi
4 Wojciech Wybranowski 324 pkt

E. Pistolet pneumatyczny 50 strzałów juniorzy młodsi
6 Gracjan Kopka 461 pkt
9 Jakub Rosa 459 pkt

F. Pistolet sportowy 30+30 strzałów juniorzy młodsi
6 Dawid Konarczak 533 pkt

G. Karabin sportowy 3x30 strzałów juniorzy młodsi
4 Jakub Kruk 839 pkt
7 Marcin Wysocki 822 pkt

H. Karabin pneumatyczny 50 strzałów juniorzy młodsi
7 Rafał Ratajczak 499,2 pkt

Opracował: Jerzy Zarzycki