Puchar Bydgoszczy w strzelectwie.

Na strzelnicach „Zawiszy” Bydgoszcz odbyły się Ogólnopolskie zawody strzeleckie dla młodzików, w których uczestniczyła 10 – osobowa reprezentacja „Gwardii” Zielona Góra. Zawisza to Klub, który w strzelectwie ma bardzo dużą grupę utalentowanych młodzików i rywalizacja z nimi, na ich strzelnicach jest bardzo trudna, a oprócz gospodarzy do rywalizacji przystąpili zawodnicy z ponad 20 klubów. Dla najmłodszych zawodników z Zielonej Góry start w Bydgoszczy był traktowany, jako zapoznanie się ze strzelnicami, na których odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików.

Z ekipy zielonogórskiej najlepiej spisał się Jakub Cydzik, który wygrał dwie konkurencje, a w trzecim starcie wywalczył brązowy medal. Dwa medale, srebrny i brązowy wystrzelał Paweł Poźniak, a kolekcję medali Gwardzistów uzupełniła Barbara Macur, która stanęła na najniższym stopniu podium. Wszyscy medaliści to pistoleciarze i wychowankowie duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki. W strzelaniach karabinowych blisko podium był Jakub Głubisz, który w karabinie sportowym 3x20 zajął 4 miejsce z wynikiem 509 punktów.

11 Natalia Stefaniuk 375,4 pkt

Łącznie młodzi strzelcy zdobyli 6 medali i wywieźli wiele wniosków i spostrzeżeń z Bydgoszczy, co zaowocuje większą ilością medali na Mistrzostwach Polski młodzików.