Dziewięć medali strzelców „Gwardii” na Mistrzostwach Polski.

od lewej: Patryk Sakowski, tr Mieczysław Kubiak, Jakub Rabczuk

Na strzelnicach „Śląska” Wrocław rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelaniu z karabinu i pistoletu. Obie imprezy zaliczane są do współzawodnictwa w sporcie dzieci i młodzieży W zawodach wystartowało 150 zawodników z ponad 40 klubów. Świetnie spisali się zawodnicy „Gwardii” Zielona Góra, którzy zdobyli aż dziewięć medali, z czego 4 w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i pięć w Mistrzostwach Polski Juniorów. W klasyfikacji punktowej Gwardia Zielona Góra zajęła trzecie miejsce zarówno w juniorach (110 pkt) jak również w młodzieżowcach (108 pkt). W klasyfikacji województw Lubuskie także uplasowało się na trzecim miejscu zarówno w młodzieżowcach jak i juniorach. Województwo reprezentowali wyłącznie strzelcy Gwardii Zielona Góra.

1m. Jakub Rabczuk, 3m. Patryk Sakowski - fot. W. Gałecki
Jedyny złoty medal zdobył Jakub Rabczuk, który zwyciężył w pistolecie dowolnym juniorów. Jakub do finału zakwalifikował się z szóstego miejsca (522 pkt), a w finale startował również Patryk Sakowski. Wszedł do finału z drugiego miejsca (536 pkt). W finale obaj Zielonogórzanie spisywali się świetnie i przez cały czas utrzymywali się na pozycjach medalowych. Po ostatnim strzale okazało się, że Rabczuk został Mistrzem Polski Juniorów, a Patryk Sakowski zdobył brązowy medal. W tym miejscu podkreśle, że trzy dni przed zawodami Jakub Rabczuk zmienił pistolet i wrócił do starego co okazało się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Świetną walkę stoczyli Patryk Sakowski i Maciej Korcz w finale pistoletu pneumatycznego. Ostatnim strzałem w finale Patryk dogonił prowadzącego (Tomasz Pastuła) zawodnika, a Maciej Korcz spadł z trzeciego miejsca na czwarte. W dodatkowym barażowym strzale o złoty medal Patryk Sakowski minimalnie przegrał z zawodnikiem z Rzeszowa. Pistoleciarze Gwardii strzelali na tych zawodach świetnie, gdyż pierwszy medal Mistrzostw wystrzelał Dawid Sakowski w pistolecie sportowym, a ostatni Adrian Filistowicz w pistolecie szybkostrzelnym.
3m. Natalia Kochańska - fot. W Gałecki

W rywalizacji młodzieżowców dwa medale (srebrny i brązowy) wystrzelała Natalia Kochańska. Zielonogórska karabiniarka była druga w karabinie sportowym 3x20 (eliminacje 571 pkt i finał 439,9 pkt) i trzecia w karabinie pneumatycznym (eliminacje 406,3 i finał 246,3 pkt). Mistrz Polski seniorów sprzed tygodnia Grzegorz Długosz nie był najlepszy w rywalizacji młodzieżowców w swojej specjalności pistolecie pneumatycznym. Eliminacje wygrał zdecydowanie osiągając wynik 573 punkty, ale w finale strzelało mu się bardzo trudno i rywalizację zakończył na trzecim miejscu. Cieszymy się z brązowego medalu. Również brązowy medal zdobył Paweł Walania w pistolecie szybkostrzelnym.
Za tydzień o medale i punkty będą walczyli juniorzy młodsi w Warszawie na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Oby wzięli przykład z juniorów i młodzieżowców.