Strzelcy „Gwardii” Zielona Góra dominowali w Łebie

Na świetnie przygotowanych strzelnicach w Łebie, z udziałem całej czołówki krajowej i pięciu ekip z krajów nadbałtyckich odbyły się Zawody Międzynarodowe „Baltic Cup”. Zawody te zainaugurowały sezon zimowy w strzelectwie, w trakcie którego zawodnicy strzelają na przystosowanych halach sportowych z karabinu i pistoletu pneumatycznego. Zawody w Łebie miały świetną obsadę i rozpoczęły rywalizację o kwalifikacje na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w broni pneumatycznej. Oczywiście na takiej imprezie nie mogło zabraknąć strzelców z Zielonej Góry.Zawodnicy Gwardii byli widoczni, zajmowali wiele czołowych lokat i aż 9 razy stawali na podium. Najbardziej wartościowe wyniki uzyskał Grzegorz Długosz, który w pierwszych zawodach zajmował drugie miejsce po eliminacjach, uzyskując 576 pkt w pistolecie pneumatycznym. Nieco słabszy występ w finale tej konkurencji zepchnął Grzegorza na piąte miejsce. W drugim strzelaniu Długosz w eliminacjach osiągnął drugi rezultat (571 pkt), ale w finale strzelał znacznie lepiej i zawody zakończył z brązowym medalem.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie zielonogórskiej był Jakub Rabczuk, który w pistolecie pneumatycznym juniorów zwyciężył w pierwszych zawodach, uzyskując szósty wynik eliminacji (561 pkt), ale wygrywając finał (194,7 pkt). W drugim strzelaniu Rabczuk strzelił lepiej eliminacje, po których był trzeci (564 pkt), finał strzelał bardzo dobrze, ale skończył go na drugim miejscu (193,3 pkt), ulegając swojemu koledze z Klubu Patrykowi Sakowskiemu, który wyraźnie wygrał finał z wynikiem 198,0 pkt. W pierwszym strzelaniu Patryk słabiej strzelał finał i był dopiero czwarty.

Dwa medale, złoty i srebrny zdobył Hubert Kaczmarek w rywalizacji młodzików w pistolecie pneumatycznym. Zarówno w pierwszym jak i drugim strzelaniu poprawiał rekordy życiowe, uzyskując kolejno 272 i 277 punktów. Młodzicy nie strzelają finałów, a za ostateczne uznaje się wyniki uzyskane w eliminacjach. W pistolecie pneumatycznym młodziczek dwie zawodniczki z Zielonej Góry poprawiły rekordy życiowe i zajęły Maja Jarosińska drugie (272 pkt), a Nicola Leks szóste miejsce (264 pkt).

Najlepiej z karabiniarzy zielonogórskich radził sobie Mikołaj Masłowski, który w rywalizacji juniorów w pierwszym strzelaniu poprawił rekord życiowy w eliminacjach (602,5 pkt) i z czwartym wynikiem awansował do finału, w którym zaprezentował się jeszcze lepiej zajmując ostatecznie drugie miejsce (192,9 pkt). W drugich zawodach Mikołaj również awansował do finału, ale tym razem skończył go na siódmym miejscu.

W rywalizacji młodzików w broni długiej Jakub Kruk zdobył srebrny medal (297,9 pkt), Marcin Wysocki był piąty (290,5), a Rafał Ratajczak dziesiąty (282,9 pkt). Weronika Dutkiewicz w rywalizacji młodziczek zajęła ósme miejsce z rekordem życiowym 288,3 pkt.

W rywalizacji seniorek, w karabinie Gwardię reprezentowała Natalia Kochańska, która po rocznym pobycie w Śląsku Wrocław wróciła do Zielonej Góry. W obu strzelaniach zaprezentowała się bardzo dobrze, awansowała do strzelań finałowych, które kończyła na miejscu piątym (138,9 pkt) i ósmym (79,2 pkt).

Już w najbliższy piątek, w Święto Niepodległości, na strzelnicach Gwardii Zielona Góra odbędą się turnieje o „Puchar Niepodległości”. Wyczynowcy będą rywalizować w strzelaniach pneumatycznych, a amatorzy w strzelaniach sportowych i bojowych. Zawody udało się zorganizować dzięki znaczącej pomocy Prezydenta Zielonej Góry. Zapraszamy do udziału w zawodach.


Zawody były współfinansowane ze środków Zarządu Województwa Lubuskiego

DZIĘKUJEMY

Opracował: Jerzy Zarzycki