Sukces Gwardzistów na Mistrzostwach Polski Juniorów
i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Patryk Sakowski Gwardia Zielona Góra

Siedem medali pistoleciarzy „Gwardii”

We Wrocławiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelaniu z karabinu i pistoletu. W zawodach wystartowało ponad 250 zawodników z około 40 klubów. Widoczni na strzelnicach byli zawodnicy „Gwardii” Zielona Góra, którzy w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski Juniorów zdobyli 107 punktów i zajęli trzecie miejsce. Zielonogórzan wyprzedzili strzelcy „Kalibra” Białystok i „Zawiszy” Bydgoszcz. W gronie młodzieżowców strzelcy „Gwardii” uplasowali się na piątym miejscu z wynikiem 91 punktów.

Zielonogórzanie wywalczyli siedem medali, pięć w Mistrzostwach Polski Juniorów i dwa w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Wszystkie medale zdobyli pistoleciarze, wychowankowie duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki.

Najlepszym zawodnikiem „Gwardii”, zgodnie z oczekiwaniami okazał się Patryk Sakowski, który wywalczył jedyny złoty medal, a do tego dorzucił dwa medale w kolorze srebrnym. Srebrny medal w juniorach zdobył również Robert Zgaiński w pistolecie szybkostrzelnym, a brązowy Grzegorz Grabowski w pistolecie dowolnym. Wśród młodzieżowców brązowe medale wywalczyli, Grzegorz Długosz w pistolecie pneumatycznym i Paweł Walania w pistolecie szybkostrzelnym. Bardzo blisko medali była Krystyna Macur, czwarta w pistolecie sportowym i szósta w pistolecie pneumatycznym.

Specjaliści strzelań pistoletowych mogli spisać się jeszcze lepiej, ale awarie pistoletów zepchnęły z podium Grzegorza Grabowskiego i Macieja Korcza. Kłopoty z bronią miał również Patryk Sakowski. Na żadnych zawodach w tym roku nasi zawodnicy nie mieli takiej ilości zacięć broni jak na Mistrzostwach Polski.